Derby powiatu dla GLKS Lelis [ZDJĘCIA]

W ostrołęckiej B Klasie nie brakuje ciekawych meczów. W miniony weekend piłkarze wybiegli na boisko w ramach 15. kolejki rozgrywek. Byliśmy w Lelisie, gdzie miejscowy GLKS pokonał drugi zespół Kurpika Kadzidło.

Derby powiatu ostrołęckiego bramką otworzył Jarosław Drężek. Zawodnik Kurpika II Kadzidło w 17. minucie pokonał Patryka Laćkowskiego i było 1:0. Dwie minuty później mieliśmy już remis, gdyż piłkę do własnej bramki skierował Fabian Kaczyński. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy, a prawdziwy festiwal strzelecki obejrzeć można było w drugich 45 minutach.

Już pięć minut po wznowieniu gry bramkę na 2:1 dla GLKS strzelił Adrian Mróz. Piłkarze z Lelisa poszli za ciosem i kwadrans później prowadzili już dwiema bramkami po golu Huberta Nałęcza. To ich nie powstrzymało, bowiem w 76. minucie kolejnego gola strzelił Mróz, a na cztery minuty przed końcem na 5:1 podwyższył Łukasz Ziemek. Goście odpowiedzieli jeszcze bramką rezerwowego Marcina Jaworskiego w doliczonym czasie gry, ale to było wszystko na co tego dnia stać było piłkarzy z Kadzidła.

GLKS odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie, w tym drugie nad Kurpikiem II Kadzidło, gdyż jesienią w meczu rozgrywanym w Kadzidle padł wynik 4:1 na korzyść graczy z Lelisa. Oba wymienione zespoły zajmują dalsze miejsca w B Klasie – Kurpik jest dziewiąty, a GLKS ósmy. Inny zespół z powiatu ostrołęckiego – Bartnik Myszyniec – w tej kolejce otrzymał trzy punkty bez gry za mecz z wycofanym z ligi Orzem Goworowo. W tabeli drużyna z Myszyńca jest na drugim miejscu i traci trzy punkty do lidera WKS Mystkówiec Stary. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek.

GLKS Lelis - Kurpik Kadzidło 5:2 (1:1)

Bramki: 19’ F. Kaczyński (sam); 50’ 76’ Mróz; 65’ Nałęcz; 86’ Ziemek – 17’ Drężek; 90+2’ Jaworski
GLKS: Laćkowski –Bednarczyk, Golan, Gontarz (85’ Kaliszewski), Grala, Markowski, Mierzejewski (46’ Tumiński), Mróz, Mrozek (46’ Arcichowski), Nałęcz (75’ Gawrych), Ziemek.
Kurpik: Dziczek – Dawid (65’ Puławski) , Drężek (55’ Jaworski), Gąska, F. Kaczyński (60’ Danieluk), B. Kaczyński, Laska, Stachelek, Staśkiewicz, Wasielewski, Zyśk (70’Góralczuk).