Derby Kurpiowszczyzny w A Klasie. Narew wygrywa z Bartnikiem [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłkarze Aldo Bartnika Myszyniec przyjechali do Ostrołęki w 11-osobowym składzie, a to nie był dobry pomysł na pokonanie miejscowej Narwi. Do przerwy myszynieccy piłkarze dzielnie się bronili, ale w drugiej połowie na boisku panowała już Narew, zasłużenie wygrywając 3:0.

W pierwszej połowie Narwianom brakowało skuteczności w wykańczaniu akcji, ale trzeba przyznać, że duża w tym zasługa bramkarza Mateusza Warycha. Piłkarze Bartnika wyszli nawet z ciekawą kontrą, gdy Mateusz Krajza był bliski pokonania Daniela Woźniaka. Do przerwy 0:0, ale strzelanie rozpoczęło się już chwilę po przerwie. Bartosz Pędzich wykończył składną akcję Narwian i mieliśmy prowadzenie gospodarzy.

Na tym Narew nie poprzestała. Ostrołęczanie mieli zdecydowaną przewagę i raz po raz sunęli z akcjami na bramkę Bartnika. W 57. minucie Bartosz Pędzich świetnie zachował się w polu karnym, dostrzegając lepiej ustawionego Kamila Gontarza, a temu pozostało tylko skierowanie piłki do bramki. Wynik w 88. minucie meczu ustalił Piotr Dąbrowski, dobijając strzał Konrada Sobotki.

Po trzech kolejkach Narew ma bilans bramkowy 9:1 z dorobkiem 2 zwycięstw i remisu. Z kolei Aldo Bartnik poniósł trzy porażki i z bilansem 4:12 zajmuje ostatnie miejsce w tabeli A Klasy.

Narew Ostrołęka - Aldo Bartnik Myszyniec 3:0 (0:0)
Bramki: 50. Pędzich, 56. Gontarz, 88. P. Dąbrowski II

Narew Ostrołęka: Woźniak - Przyborowski, P. Dąbrowski I, Mierzejewski, Bednarczyk, Dworecki, Jóźwiak, Markowski, Chorążewicz, Gontarz, Pędzich. Zagrali również: Dudek, Kobrzyński, Gładek, Sobotka, P. Dąbrowski II, Pełtak.

Aldo Bartnik Myszyniec: M. Warych - Lis, Zyśk, Kobus, A. Warych, Patra, Krajza, Bałdyga, K. Góralczuk, Chorążewicz, S. Góralczuk.