Derbowy podział punktów w A klasie (zdjęcia, wideo)

Po meczu walki na boisku w Goworowie doszło do podziału punktów.
Po meczu walki na boisku w Goworowie doszło do podziału punktów. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze Orza Goworowo zremisowali w spotkaniu 19. kolejki rozgrywek A klasy z Kurpikiem Kadzidło 1:1. Obu zespołów takie rozstrzygnięcie nie zadowalało.

Orz Goworowo - Kurpik Kadzidło

Przez całe spotkanie zarówno podopieczni trenera Waldemara Marczaka, jak i Przemysława Kowalczyka wykazali wiele ambicji i woli walki. Na grząskim boisku ciężką walczyło się o każdą piłkę. Trudno było przeprowadzić szybką składną akcję zakończoną celnym strzałem. W pierwszej połowie dobrze spisywali się golkiperzy obu ekip, ale to Adrian Drężek musiał skapitulować w 44. minucie gry po strzale Patryka Sujkowskiego.

Po zmianie stron piłkarze Kurpika robili wszystko, aby odrobić straty. Grali odważnie i z minuty na minutę stwarzali coraz groźniejsze sytuacje. Bardzo aktywny był Bartosz Grzegorczyk, ale większość kierowanych do niego piłek kończyła się pozycją spaloną. Orz nastawił się na grę z kontry i mógł spokojnie podwyższyć rezultat meczu, ale brakowało skuteczności.

W 86. minucie spotkania czerwoną kartką został ukarany za uderzenie rywala Grzegorz Kania, ale mimo to goście nie rezygnowali z ataków. Na minutę przed końcem meczu Przemysław Śnietka wykorzystał błąd defensywy Orza i strzelił bramkę, która w konsekwencji dała cenny punkt Kurpikowi.

- W tym sezonie i tak nie obronimy się przed spadkiem, bo rozgrywki może opuścić aż pięć zespołów - mówi trener Waldemar Marczak. - Musimy skupić się na dobrej grze i budowaniu zespołu na przyszły sezon, aby ponownie powrócić do rozgrywek wyższego szczebla. Szkoda tego meczu, bo wypracowaliśmy sobie tyle sytuacji, że mogliśmy odnieść zwycięstwo.

Orz Goworowo - Kurpik Kadzidło 1:1 (1:0)
Bramki: Sujkowski 44. - Śnietka 89.

Orz: Kośnik - Cieśluk (70. P. Krupka), Babicz, Mat. Brzozowski P. Tomaszewski - K. Tomaszewski (89. Wiliński), Gęsich, Sujkowski (46. K. Bieniecki), Mi. Brzozowski - M. Zalewski, Mulawka (78. Witkowski)

Kurpik: Drężek - Sobiech, P. Kaczyński, Dawid, Śniadach - Świder, Prachniak (46. Mażewski), Śnietka, Antoszewski - Grzegorczyk, Kania

czerwona kartka: Kania 86. (za uderzenie rywala bez piłki)