Decydujące konfrontacje w lidze OLS

Zawodnicy Melvitu prowadzą po pierwszej kolejce i są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Fot. Archiwum organizatora
Świadkami bardzo ciekawych spotkań byli kibice, którzy w sobotnie popołudnie spragnieni emocji siatkarskich wybrali się do hali sportowej ZSZ nr 1. W decydującą fazę wkraczają bowiem rozgrywki Ostrołęckiej Ligi Siatkówki OLS.

Po sezonie zasadniczym sześć najlepszych zespołów walczy o końcowy triumf w fazie play-off. Pierwszym liderem zostali zawodnicy ostrołęckiego Melvitu, którzy pewnie pokonali Energę. Lider rundy zasadniczej pokazał, że jest nadal w bardzo dobrej formie i pewnymi atakami wykańczał kolejne akcje, w dwóch setach przesądzając losy tego meczu.

Komplet punktów zgarnęło także Kameko, które po bardzo dobrej grze i atakach skrzydłowych nie dało szans niżej notowanemu po sezonie zasadniczym Huraganowi. Spore emocje towarzyszyły także trzeciemu spotkaniu pierwszej kolejki fazy play-off w którym Barwa podejmowała MebPol. W pierwszym secie to gospodarze tej konfrontacji wygrali na przewagi, grając skutecznie w końcówce tej partii. W kolejnych jednak to MebPol nie dał szans rywalom, wygrywając do 17 i 12 i zapewnił sobie końcowy triumf, jednak mógł dopisać do swojego konta kompletu punktów.

Wyniki 1. kolejki play-off: Melvit - Energa 2:0 (25:21, 25:17), Kameko - Huragan 2:0 (25:21, 25:20), Barwa - MebPol 1:2 (25:23, 17:25, 12:15). Już w najbliższą sobotę w hali ZSZ nr 1 meczu 2. kolejki fazy play-off.