PBER, psz
Chievo Werona - Juventus Turyn 2:3
Chievo Werona - Juventus Turyn 2:3 East News
Liga włoska. Na inaugurację włoskiej Serie A Chievo Werona zmierzyło się z Juventusem. To właśnie na to spotkanie przypadł debiut Cristiano Ronaldo w oficjalnym spotkaniu w barwach Bianconerich. Juve wygrało 3:2, a bramkę dla Chievo zdobył były napastnik m.in. Wisły Kraków Mariusz Stępiński.

Szalony mecz w Weronie rozpoczął się od gola gości już w 3. minucie gry. Pierwszego gola w nowym sezonie Serie A zdobył Sami Khedira. Prowadzenie bianconerich nie trwało długo. Chievo wyrównało za sprawą gola Mariusza Stępińskiego. Polak dobrze zachował się w polu karnym, precyzyjnym i niezwykle efektownym strzałem głową pokonując kolegę z reprezentacji Polski, Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz rozegrał całe spotkanie, natomiast napastnik Chievo opuścił plac gry w 66. minucie. Cały mecz na ławce gospodarzy spędził Paweł Jaroszyński.

Po przerwie Chievo strzeliło drugiego gola. Emanuele Giaccherini był faulowany w polu karnym i sam pewnie wykorzystał jedenastkę. Juventus długo walczył o korzystny wynik, także za sprawą aktywnego Cristiano Ronaldo. W ostatnim kwadransie gry Juve zdobyło dwie bramki – pierwszą po samobójczym trafieniu Mattii Bani, drugą po szczęśliwym strzale Federico Bernardeschiego w samej końcówce spotkania w doliczonym czasie gry. Juventus zdobył pierwsze trzy punkty w nowym sezonie, a Chievo zostało z niczym, choć zespół dwóch naszych reprezentantów zaprezentował się z naprawdę dobrej strony.

Chievo Werona - Juventus Turyn 2:3 (1:1)

Bramki:
0:1 - Sami Khedira 3'
1:1 - Mariusz Stępiński 38'
2:1 - Emmanuele Giaccherini (k.) 56'
2:2 - Mattia Bani (sam.) 75'
2:3 - Federico Bernardeschi 90'

Chievo: Stefano Sorrentino (90' Andrea Seculin) - Nenad Tomović, Luca Rossettini, Mattia Bani, Fabrizio Cacciatore - Nicola Rigoni, Ivan Radovanović, Perparim Hetemaj (78' Joel Obi) - Fabio Depaoli, Emanuele Giaccherini, Mariusz Stępiński (66' Filip Djordjević)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Joao Cancelo, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Alex Sandro - Sami Khedira (84' Emre Can), Miralem Pjanić - Juan Cuadrado (56' Federico Bernardeschi), Paulo Dybala, Douglas Costa (64' Mario Mandzukić) - Cristiano Ronaldo

Atrakcyjność meczu: 8/10
Zawodnik meczu: Cristiano Ronaldo

LIGA WŁOSKA w GOL24

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Materiał oryginalny: Debiut Ronaldo w Juventusie okraszony zwycięstwem nad Chievo, Stępiński z golem! [WIDEO] - Gol24