MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Debata o mandatach

jaz
Uczniowie przasnyskiego liceum wraz z posłami debatowali nad wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych. Debata, która miała miejsce 25 października, była częścią ogólnopolskiego programu "Jakie państwo?" realizowanego przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów.

Przasnyski projekt był jednym z pięciu wyróżnionych, których autorami były szkoły średnie. W potyczce zorganizowanej według zasad debaty oksfordzkiej wzięli udział posłowie: Łukasz Abgarowicz (Platforma Obywatelska), Wojciech Jasiński (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Stanisław Kurpiewski (SLD). Posłowie wspierali przedstawicieli swoich partii.
W rolę marszałka przewodniczącego obradom wcielił się nauczyciel historii i WOS-u, a zarazem opiekun Szkolnego Koła Europejskiego "Otwarci na świat" Paweł Kołakowski. Sekretarzami obrad byli Joanna Osowska z kl. IIb oraz nauczyciele: Agata Nowicka i Krzysztof Buciński.
Wraz z debatą w szkole odbyło się referendum na temat tego, czy posłowie powinni być wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych. 57 proc. uczestników opowiedziało się za wprowadzeniem takiego rozwiązania. Przeciwko niemu głosowało 43 proc. uczniów przasnyskiego LO. Po debacie Paweł Kołakowski powiedział, że jest szczerze zbudowany faktem, że debata miała charakter merytoryczny i dobrze by było, aby wszystkie sporne kwestie były w ten sposób dyskutowane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki