Dachówka ceramiczna - pokrycie dachowe, które satysfakcjonuje

Materiał informacyjny Röben
Dachówki są jednym z najstarszych i najtrwalszych produktów stosowanych na dachach (Fot. Röben)
Dachówki są jednym z najstarszych i najtrwalszych produktów stosowanych na dachach (Fot. Röben)
Udostępnij:
Każdy inwestor staje przed trudnym wyborem odpowiedniego pokrycia dachowego dla swojej inwestycji. Na rynku dostępne są różne rozwiązania dające możliwość dopasowania materiału pokryciowego, jednak to właśnie dachówka ceramiczna daje pewność, że dach będzie bezpieczny i trwały przez lata. Co więcej, jest to przede wszystkim materiał wysokiej jakości, ekologiczny i w pełni naturalny.

Dachówka ceramiczna = bezpieczeństwo
Dachówki są jednym z najstarszych i jednocześnie najtrwalszych produktów stosowanych na dachach. Powstają z naturalnej gliny i odpowiednich dodatków.

Do produkcji dachówek ceramicznych Röben stosowane są tylko najwyższej jakości surowce. Dzięki temu oraz zaawansowanej, nowoczesnej formie produkcji otrzymujemy produkty o wyjątkowych parametrach technicznych. Dachówki ceramiczne Röben są bardzo odporne na skrajne warunki atmosferyczne. Spełniają wszelkie narzucane im normy.
Waga dachówek ceramicznych sprawia, że tworzą solidne i ciężkie pokrycie. Właśnie dlatego są odporne na siły ssące, powstające w czasie wichury. Silne podmuchy mogą poderwać dachówki, ale dzięki ich parametrom technicznym i akcesoriom stosowanym do montażu jedynie podnoszą się (klawiszują), a następnie opadają na swoje miejsce. Ekstremalne zjawiska pogodowe są najlepszym testem dla materiałów pokryciowych. Dachówki ceramiczne Röben są na nie odpowiednio przygotowane i sprawdzą się znacznie lepiej w takich warunkach niż lekkie pokrycia dachowe.

Dachówka ceramiczna = dopasowanie
Pokrycie dachowe to element, który powinien być odpowiednio dopasowany do charakteru inwestycji. Już na etapie projektowania domu należy omówić z architektem jego rodzaj i zastosowane materiały.
Dachówka ceramiczna dzięki swoim parametrom technicznym gwarantuje nie tylko trwałość dachu, ale również komfort użytkowania całego domu. Za jej zastosowaniem przemawia fakt, że jest długowieczna, przyjazna środowisku, odporna na działanie czynników zewnętrznych, a ponadto mrozoodporna i nisko nasiąkliwa.

Przy wyborze konkretnego modelu dachówki ceramicznej należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak rozmiar dachu, jego kształt, lokalizację inwestycji, a także kolor elewacji. W ofercie marki Röben znajdują się zarówno dachówki ceramiczne dedykowane domom o tradycyjnej stylistyce, obiektom poddawanym renowacji, jak również tym nowoczesnym.

Dachówka ceramiczna = możliwości
W ofercie marki Röben można znaleźć produkty stworzone z myślą o różnych potrzebach inwestorów, w zależności od rodzaju i charakteru inwestycji z łatwością można je dopasować do każdego rodzaju projektu.
Z myślą o dachach remontowanych marka Röben stworzyła dachówkę ceramiczną PIEMONT, której najważniejszą cechą jest przesuwność wynosząca aż 38 mm. Dzięki temu rozwiązaniu stanowi ona doskonały wybór w przypadku konieczności dostosowania się do zastanej więźby. Dachówka PIEMONT dostępna jest w trzech wariantach wykończeniowych - naturalnym, angobowanym i glazurowanym oraz w szerokiej gamie kolorystycznej, m.in. miedzianej, kasztanowej, antracytowej czy też grafitowej.
W przypadku projektów klasycznych i zabytkowych budynków doskonałą propozycją będzie dachówka ceramiczna BORNHOLM, której charakterystyczne sprofilowanie w kształcie litery S z wyraźną klasyczną falą sprawia, że jest ona wysoce odporna na silny wiatr. Dostępna jest w trzech wariantach wykończenia - naturalnym, angobowanym i glazurowanym oraz w trzech kolorach: czerwonym, miedzianym oraz tobago.

Jedną z ciekawszych propozycji marki Röben jest dachówka ceramiczna BERGAMO. Wyróżnia się płaską, minimalistyczną formą oraz stonowaną antracytową kolorystyką. Dachówka zyskała uznanie wielu inwestorów i architektów, którzy w swoich projektach chcą odejść od tradycyjnego pojmowania poszycia dachowego, czyli charakterystycznej, falowanej powierzchni. Do pokrycia jednego metra kwadratowego połaci wystarczy około 12 dachówek, tworzących płaską, odporną̨ na zabrudzenia i działanie warunków atmosferycznych powierzchnię.

Kolejną, cieszącą się dużym zainteresowaniem inwestorów propozycją od marki Röben, jest dachówka MONZAplus, będąca doskonałym wyborem w przypadku dużych dachów. Inwestorzy, dla których ważna jest możliwość szybkiego i ekonomicznego pokrycia dachu, powinni zdecydować się na ten rodzaj dachówki.

Do pokrycia jednego metra kwadratowego wystarczy około 10 dachówek ceramicznych, co gwarantuje ekonomiczność wyboru i oszczędność czasu przy jej układaniu.
Zobacz i ściągnij pdf dodatku specjalnego DACH

Materiał oryginalny: Dachówka ceramiczna - pokrycie dachowe, które satysfakcjonuje - Polska Times

Dodaj ogłoszenie