Dąbrowski z trzecim tryumfem w "Zabiegaj o Borki"

Przemysław Dąbrowski wciąż najlepszy w naszym regionie.
Przemysław Dąbrowski wciąż najlepszy w naszym regionie. A. Dobkowski
Przemysław Dąbrowski z Borawego po raz trzeci z rzędu odniósł zwycięstwo w Festiwalu Biegowym "Zabiegaj o Borki".

Trasę o długości 10 km pokonał w czasie 33:49, finiszując o sekundę przed Damianem Świerdzewskim z Dzbenina. Trzeci na mecie zameldował się Arkadiusz Ostaszewski z Józefowa z czasem 33:57.

Najlepszą z kobiet okazała się Anna Gosk z Białegostoku z czasem 37:26. Do rywalizacji w biegu open przystąpiło w sumie 61 zawodniczek i zawodników z kilkunastu miejscowości. Emocji nie zabrakło również w rywalizacji dzieci i młodzieży rozgrywanej na różnych dystansach. W najbardziej prestiżowej rywalizacji na 2000 m zwyciężyli reprezentantka OKLA Ostrołęka Katarzyna Bulter oraz Adam Piątkowski z Obierwi.

Przemysław Dąbrowski w ubiegłym tygodniu został nagrodzony przez zarząd powiatu ostrołęckiego specjalną nagrodą okolicznością w wysokości 1000 złotych. Z pewnością w obecnym sezonie utalentowany zawodnik z Borawego nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.