MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czytanie Jana Pawła

ar
Krzysztof Kolberger po raz drugi recytował w kościele w Komorowie
Krzysztof Kolberger po raz drugi recytował w kościele w Komorowie Fot. A. Rusinek
W kościele garnizonowym w Komorowie po raz drugi odbyło się spotkanie z Krzysztofem Kolbergerem. Aktor, zaproszony przez fundację AMF Anny i Macieja Formanowiczów pięknie czytał fragmenty "Tryptyku Rzymskiego" najnowszej, wydanej w 2003 r. książki Karola Wojtyły. Znakomita, sugestywna interpretacja na pewno pomogła lepiej zrozumieć trudne religijno-filozoficzne refleksje Papieża o życiu, przemijaniu świata, trudnych wyborach, powinnościach wobec siebie i bliźnich.

Krzysztof Kolberger po raz drugi recytował w kościele w Komorowie
(fot. Fot. A. Rusinek)

- Wsłuchiwałam się dokładnie w recytację Kolbergera. I zrozumiałam dużo więcej, niż przy samodzielnym czytaniu Tryptyku Rzymskiego - powiedziała nam po spotkaniu Danuta Chud, która przyszła do kościoła z 9-letnią córką.
Tryptyku Rzymskiego słuchał także m.in doktor Władysław Krzyżanowski z żoną i wnuczką.
- Kolberger w bardzo przejmujący sposób potrafił wydobyć głębię myśli Jana Pawła II, który przez 25 lat pontyfikatu próbuje ludziom przekazać cenne wskazówki do życia, wiary, miłości - powiedział doktor Krzyżanowski.
Doktor Zofia Krzyżanowska wyznała, że zarówno recytacja przez Kolbergera poezji ks. Twardowskiego jak i Tryptyku Rzymskiego bardzo ją poruszyła.
- Łatwiej z taką profesjonalną pomocą dotrzeć do prawdziwego sensu słów, do przesłania niesionego przez autorów - powiedziała. A wnuczka, Marta Krzyżanowska stwierdziła, że po tym spotkaniu dostrzegła inne oblicze Jana Pawła II.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki