Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy uczniowie wrócą we wrześniu do szkół? Kiedy koniec nauki zdalnej? MEN: Przygotowujemy się do stacjonarnej pracy placówek

Justyna Dopierała
Justyna Dopierała
Czy uczniowie wrócą do szkół w roku szkolnym 2020/2021? Ministerstwo Edukacji Narodowej tłumaczy, że resort przygotowuje się do realizowania tradycyjnej nauki od września.
Czy uczniowie wrócą do szkół w roku szkolnym 2020/2021? Ministerstwo Edukacji Narodowej tłumaczy, że resort przygotowuje się do realizowania tradycyjnej nauki od września. Grzegorz Olkowski
Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy nauka zdalna będzie realizowana również od września? Rodzice, uczniowie i nauczyciele zastanawiają się, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym. Ministerstwo Edukacji Narodowej zajęło w tej sprawie stanowisko.

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej do końca roku szkolnego 2019/2020 była realizowana nauka zdalna, która w polskich szkołach rozpoczęła się w marcu. Uczniowie rozpoczną wakacje w piątek, 26 czerwca, ale nie wezmą udziału w tradycyjnym zakończeniu roku szkolnego. Termin odebrania świadectw wyznaczy dyrektor szkoły.

Czytaj również: Zakończenie roku szkolnego w 2020 roku: Jak będzie wyglądać rozdanie świadectw? O terminie odbioru świadectwa zadecydują dyrektorzy szkół

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?
Uczniowie, rodzice i nauczyciele zastanawiają się, co z powrotem do szkół w przyszłym roku szkolnym. Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznaje, że trwają przygotowania do tradycyjnej nauki od września.

- Obecnie szkoły pracują w trybie kształcenia na odległość. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie - podkreśla Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

- Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie są w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach - dodaje.

Zobacz także: Edukacja zdalna była dużym wyzwaniem, ale nauczyciele i uczniowie podołali. Jak podsumowują czas nauki na odległość?

Rzeczniczka przyznaje jednak, że resort edukacji pracuje nad udoskonaleniem narzędzi online, które nauczyciele będą mogli wykorzystywać jako uzupełnienie tradycyjnych metod.

- Rozwijamy platformę edukacyjną epodreczniki.pl, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nowe funkcjonalności, tak aby dostosować to narzędzie do potrzeb szkół - mówi Anna Ostrowska.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki