MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy Piotr pojedzie na mistrzostwa świata?

(mb)
Wójt Gumkowski odwiedził Piotra w domu
Wójt Gumkowski odwiedził Piotra w domu Fot. archiwum
Trenuje nawet w święta. W dniu rozdania świadectw maturalnych Piotr Krupa od razu po uroczystości w ostrowskim liceum przyszedł na stadion, zdjął garnitur i rozpoczął trening.

Wójt Gumkowski odwiedził Piotra w domu
(fot. Fot. archiwum)

Piotr Krupa ma 19 lat, mieszka w Lubotyniu-Włókach.
- Moja przygoda z bieganiem rozpoczęła się dokładnie 28 października 1998 r., kiedy to na szkolnych zawodach zauważył mnie mój obecny trener Andrzej Wardaszko - wspomina Piotr. - Od tamtego czasu upłynęło już ponad pięć lat. W tym stosunkowo krótkim czasie udało mi się poprzez ciężką pracę, masę wyrzeczeń i dzięki dobrej współpracy z trenerem osiągnąć kilka znaczących dla mnie tytułów. Już po dwóch latach treningu zdobyłem dwa tytuły mistrza Polski młodzików, a zarazem ustanowiłem aż trzy rekordy Polski w tej kategorii: na 600 m - 1:23,15; na 1500 m - 3:57,90 oraz na 2000 m - 5:31,63. Następnie przyszła kategoria juniora młodszego (16-17 lat). Tutaj na swoje konto dodałem aż pięć tytułów mistrza Polski (w hali, w biegach przełajowych i na stadionie) oraz jeden rekord Polski na 1500 m z wynikiem 3:47,57. Osiągając coraz lepsze wyniki zostałem przyjęty do kadry Polski, czyli ścisłej czołówki zawodników z naszego kraju. Wtedy też zaczęły się wyjazdy zagraniczne. Pierwszy był wyjazd do Kowna na Litwie na mecz Polska - Finlandia - kraje nadbałtyckie, gdzie zająłem pierwsze miejsce. Później Światowa Gimnazjada w Caen we Francji (trzecie miejsce) oraz w Besancon (Francja), z podobnym wynikiem.
Kategoria juniorów, w której obecnie występuję, również obfitowała w sukcesy. Do tej pory w tej kategorii zdobyłem dwa tytuły mistrza Polski oraz dwa tytuły wicemistrza. Latem ubiegłego roku wystartowałem w mistrzostwach Europy juniorów w fińskim Tampere, gdzie zająłem siódme miejsce. Natomiast ten rok poświęciłem na przygotowania do mistrzostw świata juniorów, które odbędą się w lipcu w Groseto (Włochy).
Aby zakwalifikować się do tych mistrzostw, Piotr Krupa musi osiągnąć czas co najmniej 3 min. 44 sek. Jego dotychczasowy rekord życiowy jest gorszy zaledwie o 1,12 sek.
Młodemu sportowcowi pomaga także wójt gminy Stary Lubotyń, który przekazał mu pieniądze na zakup sprzętu sportowego.
- Jakże nie cieszyć się z takich sukcesów młodego mieszkańca gminy - mówi wójt Ireneusz Gumkowski. - Medale i puchary zdobyte przez Piotra zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Piotr Krupa może służyć innym młodym chłopcom za wzór do naśladowania. Proszę zauważyć, że gdzieś daleko, poza granicami kraju Piotr Krupa rozsławia także naszą gminę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki