Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Czy będzie muzeum w Makowie

(mb)
Barbara Bobrowska
Barbara Bobrowska M. Bubrzycki
Nauczycielka spod Płoniaw zabiega o powołanie muzeum Ziemi Makowskiej. Jej pomysł nie ma wielu zwolenników.

Barbara Bobrowska
(fot. M. Bubrzycki)

Barbara Bobrowska jest nauczycielką w przedszkolu w Węgrzynowie, a mieszka w niedalekim Obłudzinie. Znana jest przede wszystkim ze swoich starań o powołanie muzeum w Makowie.
- Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że niewielu jest ludzi w powiecie, którym zależy na uratowaniu pamiątek z przeszłości - twierdzi Barbara Bobrowska. - Odczuwam brak poparcia ze strony władz. Czasem mam wrażenie, że przebijam głową mur.
Latem w Miejskim Domu Kultury w Makowie ma być zorganizowana wystawa poświęcona historii Ziemi Makowskiej. Bobrowska marzy, aby wystawa była początkiem muzeum.
- Proszę o wsparcie tej idei - apelowała do radnych i władz powiatu podczas ostatniej sesji Rady Powiatu. - Niedługo nie będzie już co wystawiać, bo pamiątek jest coraz mniej.
- To bardzo dobry pomysł, ale problem tkwi w pieniądzach, a konkretnie w ich braku - mówi starosta Kazimierz Białobrzeski. - Sam powiat nie stworzy muzeum i nie znam takiego powiatu, który by to zrobił. Wszystkie istniejące muzea powstawały wcześniej i z reguły nie są finansowane przez powiaty. Uważam, że trzeba tym zainteresować także władze miasta i wszystkich gmin powiatu makowskiego.
- Uważam, że powinno się coś zrobić w tej sprawie, bo idea jest słuszna - twierdzi Roman Zakrzewski, przewodniczący Rady Powiatu. - Będę dopingował w tej sprawe starostę i Zarząd Powiatu. Uważam, że można by zacząć od zorganizowania izby, w której gromadzono by pamiątki z przeszłości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki