Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czesław Kisiel z zarzutami

(mm)
W poniedziałek 20 września policjanci z sekcji ruchu drogowego przesłuchiwali Czesława Kisiela. Jak poinformował nas rzecznik KMP Andrzej Ciszewski, były dyrektor przyznał się, że we wtorek 14 października prowadził samochód na tzw. dwóch gazach.

Czesławowi Kisielowi został postawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym (art. 178a par. 1 kodeksu karnego).
Sprawa trafiła już do prokuratury, która w ciągu miesiąca - dwóch podejmie merytoryczną decyzję powiedział nam prokurator Marek Tołwiński. Co mówiąc po prostu, oznacza sporządzenie aktu oskarżenia lub umorzenie postępowania.
Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu w Dniu Nauczyciela policjanci zatrzymali po południu w Dzbeninie do kontroli auto, które nie trzymało się prawego pasa ruchu i o mało nie staranowało radiowozu. Kierowcą, którego na miejscu poddano badaniu trzeźwości okazał się dyrektor ZSZ nr 2 Czesław Kisiel. Alkomat wskazał 0,9 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu.
Dwa dni później dyrektor złożył rezygnację z pełnionej w ZSZ nr 2 funkcji a w rozmowie z nami zarzekał się, że będzie dochodzić swoich praw, gdyż "uważam, że byłem trzeźwy" - przekonywał. Wygląda na to, że po kilku dniach od zdarzenia były dyrektor zmienił zdanie co do stanu własnej trzeźwości.
We wtorek 21 października prezydent Ryszard Załuska po konsultacjach z przedstawicielami rady pedagogicznej, związków zawodowych i nadzoru pedagogicznego stanowisko dyrektora w ZSZ nr 2 do czasu przeprowadzenia konkursu powierzył Grzegorzowi Okowickiemu, dotychczasowemu wicedyrektorowi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki