Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czerwonka fair dla inwestorów

(mb)
Wójt Kozłowski z dyplomem i tablicą, która zawiśnie na budynku Urzędu Gminy
Wójt Kozłowski z dyplomem i tablicą, która zawiśnie na budynku Urzędu Gminy Fot. M. Bubrzycki
W Galerii Porczyńskich w Warszawie wójt z Czerwonki odebrał certyfikat "Gmina Fair Play".

Wójt Kozłowski z dyplomem i tablicą, która zawiśnie na budynku Urzędu Gminy

(fot. Fot. M. Bubrzycki)

8 października Henryk Kozłowski pojechał służbowo do Warszawy. W Galerii Porczyńskich Andrzej Arendarski - prezes Krajowej Izby Gospodarczej w otoczeniu znakomitych gości wręczył mu certyfikat "Gmina Fair Play", który jest świadectwem, że gmina jest przyjazna dla inwestorów. Załącznikiem do dyplomu była duża tablica z napisem "Certyfikowana lokalizacja inwestycji", która zawisnąć ma na budynku Urzędu Gminy.
Gmina Czerwonka przystąpiła kilka miesięcy temu do konkursu "Gmina fair play", który odbywa się pod patronatem prezesa Rady Ministrów. Komisja konkursowa przeprowadziła w gminie audyt, który przebiegł pomyślnie. Czerwonka jest jedyną na Mazowszu gminą do 20 tys. mieszkańców, która taki certyfikat otrzymała.
- Biznesmeni doskonale wiedzą, co taki certyfikat oznacza - mówi wójt Henryk Kozłowski. - Mam nadzieję, że znajdą się tacy, którzy zechcą zainwestować w naszej gminie.
Gmina zachęca inwestorów zwolnieniami z podatku od nieruchomości. Uchwalono je na sesji Rady Gminy w dniu 29 września br. Na rok z podatku zwolniony będzie każdy inwestor, który utworzy co najmniej 5 nowych miejsc pracy, na 2 lata - 10 miejsc, a na 3 lata - 15 miejsc. To zatrudnienie musi być utrzymane przez cały czas zwolnienia z podatku. Nie będą mogli korzystać z tych zwolnień inwestorzy, którzy mają zaległości w podatkach lokalnych wobec gminy Czerwonka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki