Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czerwonka. Boisko wielofunkcyjne uroczyście otwarte 11.06.2021. Zdjęcia

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. Gmina Czerwonka
W piątek, 11 czerwca oficjalne otwarto i symbolicznie oddano do użytku lokalnej społeczności oraz dzieciom i młodzieży boisko wielofunkcyjne zlokalizowane przy Urzędzie Gminy w Czerwonce. Teraz uczniowie i wszyscy chętni dorośli mają komfortowe warunki do uprawiania kilku dyscyplin sportowych.

Obiekt zawiera boiska do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki i siatkówki, a także do tenisa.

Wójt Paweł Kacprzykowski wyraził nadzieję, że boisko będzie miejscem służącym nie tylko uczniom szkoły, ale także społeczności lokalnej, że będzie służyć rozwojowi sportu, a także stanie się miejscem, gdzie dzieci, młodzież, a także i dorośli spędzą aktywnie i ciekawie czas wolny.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi, którego w symboliczny sposób dokonali przybyli goście. Poświęcenia boiska dokonał ks. proboszcz Jerzy Szymołon.

W programie uroczystości znalazł się także czas, w którym zaproszeni goście próbowali swoich sił w strzelaniu do bramki z rzutu karnego. Na koniec uroczystości wójt wręczył gościom pamiątkowe statuetki, a następnie rozegrano pierwszy mecz na nowo otwartym boisku.

Nowy kompleks sportowy ma charakter ogólnodostępny, mogą z niego korzystać wszyscy, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu.

Zrealizowana inwestycja to boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 22 m x 44 m wraz z ogrodzeniem, oświetleniem i monitoringiem. Zadanie realizowano w dwóch etapach, przy udziale środków z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2019 i 2020.

Zobacz inne materiały z powiatu makowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki