Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czemu takiego toru przeszkód nie ma na basenie w Ostrołęce?

Robert Majkowski
Wodny tor przeszkód na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim we Włocławku. Jak widać, może sprawić wiele frajdy.
Wodny tor przeszkód na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim we Włocławku. Jak widać, może sprawić wiele frajdy. OSiR Włocławek/http://www.osir.wloclawek.pl/
Czytelniczka ma kilka pomysłów na uatrakcyjnienie oferty Parku Wodnego w Ostrołęce.

- Przede wszystkim brakuje ulg dla seniorów, takich jak choćby na basenie w Łomży - porównywała. - Gdyby bilety były tańsze, to przychodziłoby więcej osób, a więc basen sporo by zarobił. Druga kwestia: czy sauna nie mogłaby być czynna codziennie i zostać wliczona w cenę biletu? Przecież to też by się przełożyło na wyższą frekwencję na basenie. Fajnie by też było, gdyby na mniejszej pływalni stworzyć tor przeszkód dla dzieci. Z pewnością miałyby z tego frajdę. Nie zauważyłam, żeby w części rekreacyjnej pojawiały się nowe urządzenia.

Czytelniczka zastanawiała się również, jaka jest zawartość chloru w wodzie.

- Czasem tak szczypie w oczy, że trudno pływać - narzekała. - Nie spotkałam się z tym nigdzie.

Zespół promocji i marketingu Parku Wodnego odpowiedział nam, że starsi klienci już korzystają z różnych zniżek i promocji. Bilet ulgowy przysługuje emerytom i rencistom za okazaniem ważnej legitymacji, a koszt tego biletu to 8 zł (poniedziałek - piątek w godz. 6.30-15.59) oraz 9 zł (w godz. 16.00-22.00). Z ulg korzystają także seniorzy w grupach zorganizowanych m.in.: ze Środowiskowego Domu Samopomocy, Uniwersytetu III Wieku czy Centrum Informacji Społecznej.

Po sygnałach od klientów dyrekcja Parku Wodnego wprowadziła też korzystanie z sauny w cenie biletu. Sauna i łaźnia są dostępne w poniedziałki i środy od godz. 16.00 do 19.40 oraz w piątki, soboty, niedziele i święta od godz. 9.00 do 21.30. Gdyby była potrzeba, terminy te mogą ulec zmianie.

Zespół promocji i marketingu zapewnił również, że obiekt nigdy nie był zamknięty z powodów sanitarnych.

Wszystkie wyniki badań, co dwa tygodnie, przekazywane są zgodnie z przepisami do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która jest wyspecjalizowaną instytucją wykonującą zadania z zakresu kontroli i nadzoru nad warunkami higieny w różnych dziedzinach życia. Badania próbek wody zgodnie z nowymi wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie wymagań jakości wody oraz warunków sanitarno-higienicznych na pływalniach wykonuje w naszym obiekcie - tak zwane laboratorium akredytowane - czytamy w przesłanym do redakcji oświadczeniu.

Dyrekcja basenu cały czas myśli także o doposażeniu go w nowy sprzęt lub atrakcje wodne. Wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami, na które nie zawsze można sobie pozwolić. Zakup toru przeszkód dla dzieci będzie możliwy, jeśli tylko uda się znaleźć na ten cel pieniądze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki