Czas zwycięstw i awansów Narwi Ostrołęka

Trampkarze świętowali awans niedawno, a w ich ślady poszli także juniorzy
Trampkarze świętowali awans niedawno, a w ich ślady poszli także juniorzy Michał Kowalczyk
Początek czerwca był bardzo udany dla drużyn MZKS Narew 1962 Ostrołęka. Drużyna seniorów pokonała swojego przyszłego ligowego rywala - Kurpik II Kadzidło, a juniorzy przypieczętowali awans do I ligi okręgowej.

Zespół seniorów prowadzony przez trenera Rafała Koska coraz śmielej radzi sobie w sparingach z regionalnymi drużynami. Narew zyskała zagranie, dzięki czemu B-Klasowe ekipy mają problem, by grać jak równy z równym z niebiesko-czerwonymi. W pierwszą sobotę czerwca Narew zagrała w Kadzidle z drugim zespołem Kurpika. Już do przerwy piłkarze z Ostrołęki prowadzili 4:0, czym praktycznie rozstrzygnęli mecz. W drugiej połowie również byli lepsi, ostatecznie kończąc spotkanie wygraną 6:1. Pięć goli strzelił niezawodny Kamil Jastrzębski, jednego dołożył Adrian Chilicki.

Wygrali także juniorzy, którzy rozgrywali swój ostatni mecz w II lidze okręgowej. Zespół prowadzony przez trenera Łukasza Malanowskiego był już pewny awansu, ale dał około 60-osobowej publiczności powody do radości, wygrywając 2:0 po golach Michała Nurczyka i Mateusza Krejszeffa.

Co ciekawe, to nie pierwszy awans Narwi w tym sezonie. Wcześniej promocję do I ligi okręgowej wywalczyli trampkarze niebiesko-czerwonych pod wodzą trenera Cezarego Kowalczyka. Jak na pierwsze miesiące pracy po reaktywacji klubu, wygląda to dość ciekawie i z niecierpliwością czekamy na kolejne efekty pracy. Jesienią młodzież zagra w I ligach okręgowych, seniorzy - w B Klasie.