Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Czartoryski został wicemarszałkiem

(bmf)
Arkadiusz Czartoryski (PiS), członek zarządu województwa mazowieckiego, został 5 lipca wybrany wicemarszałkiem. Zastąpił na tej funkcji Wojciecha Wierzejskiego (LPR), który zdobył mandat eurodeputowanego.

Miejsce w zarządzie województwa po Arkadiuszu Czartoryskim zajął rekomendowany przez LPR Waldemar Roszkiewicz, lekarz, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Stomatologii w Warszawie.
Arkadiusz Czartoryski, kiedy przegrał w listopadzie 2002 r. wybory na prezydenta Ostrołęki z Ryszardem Załuską, przez kilka miesięcy był szefem terenowego biura Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Ostrołęce, a 20 października 2003 r. został wybrany na członka zarządu województwa mazowieckiego.
Kiedy 5 lipca radni głosowali na sejmiku nad kandydaturą Czartoryskiego na wicemarszałka, on sam był na urlopie. Kiedy rozmawialiśmy z wicemarszałkiem, zajmował się właśnie pracami w ogrodzie.
- Merytorycznie nie zmieni się zakres moich obowiązków. Nadal będę zajmował się kulturą i ochroną środowiska, choć w szerszym zakresie - powiedział nam Czartoryski. - Wybór na wicemarszałka to jest bardziej sprawa prestiżowa. Najistotniejszą rzeczą w tym wyborze jest dla mnie fakt stabilizacji w sejmiku koalicji: PO, LPR, PSL i PiS. Liga zrezygnowała z funkcji wicemarszałka na moją rzecz bez żadnych targów politycznych, żadnego stanowiska nie dostali za moją funkcję. Był to gest dla podkreślenia dobrej współpracy i za to dziękuję koalicjantom. Moja nowa funkcja jest również ważna dla stabilizacji środowiska PiS-u w Ostrołęce.
Ostrołęka miała już wicemarszałka w zarządzie województwa, był nim w poprzedniej kadencji Jerzy Dobek z PSL-u, odpowiadał za drogownictwo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki