Czarne Koszule lepsze od Sokoła

Koszykarze Sokoła tym razem razili nieskutecznością
Koszykarze Sokoła tym razem razili nieskutecznością C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła zapisali na swoim koncie kolejną porażkę na drugoligowych parkietach.

Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela ulegli na wyjeździe Polonii Warszawa 58:74. Ostrowscy koszykarze bardzo przeciętnie zaprezentowali się w pierwszej odsłonie meczu, przegrywając 10:15. Zdominowali za to przebieg drugiej kwarty, wykorzystując błędy kwarty i wygrywając 21:5. W efekcie do przerwy Sokół prowadził 31:20 i wiele wskazywało, że wreszcie może powalczyć skutecznie o zwycięstwo.

Niestety po zmianie stron zdecydowanie lepiej radzili sobie gospodarze. Czarne Koszule wygrały trzecią odsłonę meczu 31:15. W ostatniej kwarcie podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela starali się nawiązać walkę o zwycięstwo, ale fatalnie pudłowali. Szczególnie raziła nieskuteczność przy rzutach za trzy punkty. W całym meczu na szesnaście rzutów, Sokół nie wykończył skutecznie nawet jednej akcji. W efekcie uległ ostatecznie różnicą szesnastu oczek. Najwięcej punktów dla ostrowskiego zespołu zdobył Maciej Niedbalski - 13.

MKS Polonia Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 74:58 (15:10, 5:21, 31:15, 23:12)
Punkty dla Sokoła: Niedbalski 13, Barszcz 10, Wojtyński 7, Ryfa 7, Grudziński 6, Gałan 5, Jaworski 4, Zadroga 4, Skarpetowski 2.