Czapski na szczycie rankingu. Zobacz zdjęcia i wideo

Jordan Czapski odebrał puchar z rąk przewodniczącego rady miasta Ostrołęki Jerzego Grabowskiego. Arkadiusz Dobkowski
Jordan Czapski wygrał trzeci turniej zaliczany do rankingu open. W finale zawodów o puchar przewodniczącego rady miasta Ostrołęki pokonał reprezentanta Ostrowi Mazowieckiej Sylwestra Puchalskiego w dwóch setach 6:3 7:5.

Zwycięstwo pozwoliło umocnić się Jordanowi Czapskiemu na prowadzeniu z dorobkiem 46 punktów. Drugi jest Sylwester Puchalski z dorobkiem 42 pkt, a trzeci Konrad Czapski - 28 pkt. W dziesiątce plasują się także: Piotr Mrozek - 20, Rafał Wyrębek - 18, Bartosz Murach - 16, Kamil Woźniak, Jakub Nosek, Mateusz Matyczak i Adam Otłowski (po 14).

W rankingu zostało sklasyfikowanych 40 zawodników. Najważniejszą imprezą sezonu dla tenisistów będą halowe mistrzostwa, które zaplanowane zostały w dniach 2-3 kwietnia.

Skrócone wyniki rywalizacji - ćwierćfinały: Sylwester Puchalski - Maciej Leonarski 9:6, Adam Otłowski - Bartosz Murach 9:8 (10:7), Piotr Mrozek - Rafał Wyrębek 9:8 (10:6), Marek Dawidczyk - Jordan Czapski (krecz Dawidczyka). Półfinały: Sylwester Puchalski - Bartosz Murach 9:5, Piotr Mrozek - Jordan Czapski (krecz Mrozka). Finał: Jordan Czapski - Sylwester Puchalski 6:3 7:5.

Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczył przewodniczący rady miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski, prezes OST Dariusz Terlikowski i dyrektor turnieju Paweł Kwiatkowski. Do zawodników trafiły także dodatkowe nagrody od siłowni Forma5 Club, pizzerii Da Grasso i Piekarni Kurpiowskiej Serafin. To trzecich zawodów w obecnym sezonie przystąpiło 28 zawodników.