MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ćwierć wieku ze sztuką

paf
Zofia Stanowska, założycielka i prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Twórców
Zofia Stanowska, założycielka i prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Twórców P. Pliszka
Czterdziestu artystów-amatorów zaprezentowało kilkadziesiąt swoich prac w Galerii Ostrołęka. Wiele dzieł wykonano specjalnie na tę okazję. Wernisaż odbył się 31 lipca.

Okazją do otwarcia wystawy było 25-lecie powstania Ostrołęckiego Stowarzyszenia Twórców. To już 288 wystawa artystów skupionych w OST.
- Kiedy w 1979 roku zakładałam stowarzyszenie, miałam na celu jedno: niech każdy twórca pokaże siebie i swoje dzieła, niech nie zamyka się w domu - zwierzała się obecnym na wernisażu Zofia Stanowska. - Czegoś podobnego w Ostrołęce do tej pory nie było. A chciałam, by utalentowani twórcy z ówczesnego województwa ostrołęckiego skupili się i wspólnie rozwijali zainteresowania, pogłębiali swoją wiedzę na temat sztuki i tworzenia.
I udało się. Ostrołęckie Stowarzyszenie Twórców (do 1996 r. było to Ostrołęckie Stowarzyszenie Twórców Amatorów) skupia dziś grafików, malarzy, rysowników, rzeźbiarzy, poetów, fotografików, hafciarki. Są w jego szeregach robotnicy i intelektualiści, uczniowie i emeryci. Wszystkich łączy chęć tworzenia. Nie mają lokalu, więc spotykają się w domu pani Zofii. Mogą tam porozmawiać, podzielić się opiniami i wrażeniami dotyczącymi sztuki. Gospodyni, jak zapewnia, zawsze ma dla nich czas.
Ćwierwiecze stowarzyszenia było również okazją do świętowania srebrnego jubileuszu działalności społecznej Zofii Stanowskiej, założycielki i prezes stowarzyszenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki