Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ćwierć wieku pani dyrektor

(epe)
Urszula Dembicka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, w Krasnosielcu pracuje, tu się urodziła, tu założyła rodzinę. O Krasnosielcu pisze książki, inicjuje lokalne życie kulturalne. Skromna, drobna i delikatna kobieta, która potrafi wykazać się siłą i uporem godnym silniejszych od siebie.

Urodziła się w 1952 r. Z Krasnosielcem związana jest od kilku pokoleń. Ukończyła Studium Oświaty i Kultury dla Dorosłych w Białymstoku, uzyskała tytuł magistra na wydziale pedagogiki i psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę magisterską pisała o Krasnosielcu.
"Krasnosielc i okolice w historii, zwyczajach ludowych i legendach" przypomina temat pracy Dembicka. Była to pierwsza praca poświęcona tej miejscowości i jeszcze teraz korzystają z niej studenci.
Pracę w GOK-u rozpoczęła w 1978 r.
Większość rzeczy była na mojej głowie wspomina minione lata Urszula Dembicka. Nigdy nie miałam armii ludzi do pomocy. Ale byli i są tacy nasi społecznicy, bez których pomocy byłoby mi na pewno trudniej.
Za swój sukces uważa organizację imprez plenerowych.
Kiedyś festyny, dożynki były czymś, co łączyło środowiska opowiada. Dziś wygląda to trochę inaczej, bo i ludzie wymagają od nas więcej. Ale cieszę się, że festyny w Krasnosielcu mają coraz więcej uczestników. To znaczy, że się podobają.
Z sentymentem mówi o kabarecie "Pięta", który pomagała zakładać trzy lata temu. Cieszy się z sukcesów, bo ma w nich na pewno spory udział. Jest autorką scenariuszy i tekstów piosenek. Urszula Dembicka jest też autorem i współautorem publikacji o Krasnosielcu: zbioru legend i podań, folderów, kroniki miejscowego liceum.
Jej hobby to...
Szperanie w starych dokumentach śmieje się szefowa GOK. Najchętniej tych dotyczących regionalizmu.
Otrzymała medal Zygmunta Glogera za upowszechnianie kultury staropolskiej, została też uhonorowana medalem "Zasłużony działacz kultury".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki