Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Co za składowanie

(mb)
Rekompensata finansowa za składowanie odpadów promieniotwórczych w Różanie pozwala na wiele inwestycji i remontów, na które innych gmin nie stać.

Po ostatnich zmianach w gminnym budżecie, które są związane nie tylko z dopływem pieniędzy za składowisko (1 mln 448 tys. zł), ale także odsunięciem w czasie planowanej modernizacji oczyszczalni ścieków, co pozwala na przesunięcie do innych przegródek budżetu kwoty 761 tys. zł, dość długa jest lista spraw, na które pieniądze się znajdą, albo też będzie ich więcej.
Oto niektóre pozycje z tej listy: budowa wodociągu do wsi Mroczki - 40 tys. zł, remont bloków komunalnych nr 3 i 5 przy ul. Warszawskiej - 155 tys. zł, budowa hali sportowej - 200 tys. zł, kanalizacja i wodociągi w Różanie - 295 tys. zł, remont przedszkola - 345 tys. zł, modernizacja drogi do wsi Mroczki - 28,5 tys. zł i do wsi Dąbrówka - 100 tys. zł, modernizacja ul. Mostowej w Różanie - 100 tys. zł, podłączenie czwartej studni do magistrali - 70 tys. zł, naprawa zegara na budynku UG - 10 tys. zł.
W sumie w tym roku gmina Różan otrzyma ok. 8 mln zł rekompensaty za składowisko odpadów promieniotwórczych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki