MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co z halą targową w miejscu dzisiejszego ryneczku? Budowa może ruszyć w tym roku

Redakcja
Budowa hali targowej przy Prądzyńskiego zapowiadana była już od dawna. Ma ją budować Kurpiowskie Centrum Handlowo-Usługowe, spółka zrzeszająca zdecydowaną większość handlujących na “ryneczku"

określać dokładnego terminu, ale zapewniam, że przygotowania idą pełną parą. Zwłaszcza, że ostatnie mrozy jeszcze bardziej nas zmobilizowały. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że już najwyższa pora, żeby zapewnić naszym klientom cywilizowane warunki. Wybraliśmy już projektanta, który przygotowuje szczegółową koncepcję hali - dodaje Ścibek.

I z tego właśnie powodu, że koncepcja jest przygotowywana, szefostwo KCH-U nie chce na razie pokazać jak będzie wyglądała hala.

Można już jednak zdradzić sporo szczegółów.

- W naszej hali znajdzie się około 240-250 boksów handlowych, w których handel będą prowadzić dzisiejsi właściciele budek na ryneczku - mówi Stanisław Ścibek. - Być może wygospodarujemy jakąś powierzchnię pod wynajem, ale nawet jeśli tak się stanie, nie będzie to duża powierzchnia. Halę budujemy dla naszych udziałowców.

Budynek będzie piętrowy, z tym, że część piętra zajmie… parking.

- Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ z powodu wysokich kosztów zrezygnowaliśmy z budowy parkingu podziemnego - wyjaśnia Ścibek.

Na ten parking będzie wjeżdżało się z ul. Prądzyńskiego, najprawdopodobniej tym samym wjazdem, który dziś wiedzie na ogólnodostępny miejski parking. Miejsca parkingowe dla klientów hali Targowej mają się też znaleźć przy ulicy Prądzyńskiego i Inwalidów Wojennych. Sam budynek hali będzie "odsunięty" od tych ulic w stosunku do dzisiejszej granicy targowiska. Tym samym powiększą się - dziś bardzo wąskie i niewygodne - chodniki.

Jak zapewniają kupcy - nauczeni choćby niedobrym doświadczeniem hali targowej "Jedynka", która okazała się niewypałem, ich hala będzie miała przestronne ciągi komunikacyjne i kilka (co najmniej cztery) wygodne wejścia i wyjścia.

Ile potrwa budowa?

- Chcemy zamknąć ją w cyklu rocznym. Tak więc, jeśli uda nam się ją rozpocząć w tym roku, przed świętami 2014 roku zaprosimy naszych klientów na zakupy do hali targowej - zapowiada Ścibek.

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki