MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co robić w wakacje

Oprac. mm
W czwartek 26 czerwca na miejskiej plaży w Ostrołęce uzupełniono piasek przy wyjściu z wody, posypano też boisko do gry w siatkówkę
W czwartek 26 czerwca na miejskiej plaży w Ostrołęce uzupełniono piasek przy wyjściu z wody, posypano też boisko do gry w siatkówkę A. Wołosz
Jak co roku na początku wakacji sprawdziliśmy dla naszych młodych Czytelników, którzy będą odpoczywać w domach bądź czekają dopiero na wyjazd, jakie propozycje spędzenia wolnego czasu przygotowały dla nich ośrodki kultury i inne placówki i instytucje.

W Ostrołęce nie ma jeszcze pełnego kalendarza imprez, zawodów, zabaw, zajęć, zebranych ze wszystkich miejskich placówek przez Wydział Oświaty i Spraw Społecznych.
Jak dowiedzieliśmy się od Leszka Grzyba zastępcy dyrektora wydziału, kalendarz taki powstanie po posiedzeniu Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (w czwartek 3 lipca). Wtedy zostaną rozdzielone pieniądze dla organizatorów lata w mieście. Wiadomo będzie m.in. jakie koncerty planuje Ostrołęckie Centrum Kultury, bo jak nam powiedziano w OCK, pomysły są, ale póki co brakuje pieniędzy.
Nie oznacza to wcale, że w mieście zupełnie nic się nie dzieje.
Jak zawsze bogatą ofertę przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku pod hasłem "Nie piję, nie palę - uprawiam sport".
Od 14 lipca do końca wakacji, każdego dnia w godz. 12.20-15.15 MOSiR zaprasza młodzież szkolną na basen. Pływanie ze zniżką - 2,50 zł. W każdą sobotę w godz. 14.40-15.15 na dużym basenie odbywać się będzie nauka pływania dla dzieci klas pierwszych, koszt - 3 złote.
Codziennie, przez całe wakacje w godz. 12.00-15.00 w holu na pierwszym piętrze dzieci i młodzież mogą grać w tenisa stołowego. Codziennie też w godz. 12.20 do 19.35 można zdawać egzamin na kartę pływacką.
Tętnić życiem powinna też hala widowiskowo-sportowa przy ul. Traugutta. Oprócz gier zespołowych, w które można będzie grać na boiskach i w hali bezpłatnie planowane są dni: ju-jitsu, karate, boksu, kung-fu z pokazami, naborem do sekcji i zajęciami treningowymi dla wszystkich.
Wstęp wolny, codziennie oprócz sobót i niedziel młodzież ma również do hali sportowej przy ul. Partyzantów w Wojciechowicach, w godz. 10.00-13.00. Nic nie kosztuje także korzystanie z obiektów sportowych przy ul. Witosa.
W świetlicy hotelu MOSiR przy ul. Witosa od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-13.00 można grać w szachy.
30 czerwca Galeria Ostrołęka rozpoczęła pierwszy dwutygodniowy turnus Letniej Akademii Sztuki. Drugi zaplanowano od 28 lipca do 8 sierpnia. W obu weźmie udział czterdzieści osób. Codziennie od 9.00 do 16.00 będą pracować w plenerze - na Fortach Bema (lub w galerii w razie niepogody).
W ramach akademii prowadzone będą zajęcia z malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii, batiku, elementów rzeźbiarstwa. Planowana jest także wycieczka na Mazury.
Letnia Akademia Sztuki zakończy się poplenerową wystawą podczas Łornariów (9 sierpnia).
Od 7 lipca w Galerii rozpoczną się popołudniowe zajęcia z batiku, które potrwają do 18 lipca. Uczestnikami mogą być zarówno dzieci od 9 roku życia, jak i starsi. Koszt każdych trzy - czterogodzinnych zajęć to 10 zł, lub 50 zł za tydzień. 14 lipca z kolei rusza pracownia plastyczna. Zajęcia, na fortach lub w Galerii trwać będą od 10.00 do 13.00 bądź 14.00. Zapisy do obu pracowni prowadzi Galeria, nr tel. 764-39-54.
Do 11 lipca zajęcia plastyczne prowadzi również klub Oczko, codziennie w godz. 10.00-13.00.
Jak co roku półkolonie dla dzieci najuboższych zorganizowała Liga Kobiet. Przez cały lipiec dzieci uczestniczyć będą w grach i zabawach sportowych na powietrzu - na stadionie, w lesie, przewidziane są wyjścia na pływalnię, do kina, konkursy plastyczne, wiedzowe. Zajęcia trwają od 8.30 do 15.00. Dzieci mają zapewnione śniadanie i obiad z deserem, wszystko za dwa złote. W połowie sierpnia zaplanowana jest jedenastodniowa wycieczka w góry.
W zajęciach świetlicowych w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej uczestniczy przez całe lato dwadzieścioro małych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 mają zapewnioną opiekę, uczestniczą w zajęciach muzycznych, plastycznych, tanecznych, chodzą do kina i na basen.
Dla 218 dzieci z terenu objętego działaniem ostrołęckiej Delegatury Kuratorium Oświaty kolonie letnie zorganizowały: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Polski Czerwony Krzyż. Odpoczynek w 95 proc. sfinansowało kuratorium. TPD w dwóch turnusach zabiera dzieci nad morze do Ustki, PCK także w dwóch turnusach do ośrodka wypoczynkowego w Sorkwitach na Mazurach.

Baranowo
Przez całe wakacje czynna będzie świetlica w GOK-u, od godz. 8.00 do 20.00. Do dyspozycji dzieci i młodzież mają m. in. pracownię komputerową, gry telewizyjne, siłownię, stoły tenisowe.

Goworowo
Początek wakacji GOKSiR zainauguruje 6 lipca przeglądem zespołów muzycznych. W lipcu i sierpniu w godz. 9.00-19.00 dzieci i młodzież mogą grać w ośrodku kultury w tenisa stołowego, w bilard, gry stolikowe, korzystać z pracowni batiku i malowania jedwabiu. Ponadto planowane są wycieczki do Olsztyna i Torunia, majówka rodzinna w Pasiekach, zawody sportowe, konkursy.
Mogą się już zgłaszać do turnieju (dwie kat. wiekowe do lat 16 i powyżej 17 roku życia) drużyny grające w siatkę, kosza, piłkę nożną.

Kadzidło
GOKSiR zaprasza w lipcu i sierpniu na Kadzidlańskie Jarmarki Staroci i Rękodzieła. Najbliższy już 6 lipca na stadionie GOKSiR, trwać będzie przez cały dzień. Jarmark zakończy zabawa taneczna. Poza tym dla dzieci organizowane będą dyskoteki, planowana jest także wycieczka rowerowa szlakami Kurpiowskiej Puszczy Zielonej. Przez cały tydzień w godz. 10.00-16.00 w Ośrodku kultury można korzystać ze stołów tenisowych.

Łyse
GOK zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, a w soboty od 11.00 do 20.00. Mogą korzystać z siłowni, kawiarenki internetowej, grać w gry playstation, oraz na boisku - w koszykówkę i piłkę siatkową.

Myszyniec
W lipcu świetlica MOKSiR czynna będzie od 8.00 do 20.00. Dzieci i młodzież mogą grać w gry komputerowe i w tenisa stołowego. Ponadto w poniedziałki i czwartki w godz. 15.00-17.00 MOKSiR zaprasza na zajęcia z tańca ludowego, w godz. 17.00-19.30 z tańca nowoczesnego, w czwartki w godz. 12.00-15.00 zajęcia ma klub muzyczny "Akwarium", a w godz. 15.00-17.00 klub "Śpiewać każdy może". We wtorki w godz. 15.00-16.00 zaprasza klub foto, we wtorki i piątki w godz. 12.00-15.00 koło plastyczne, w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-20.00 klub biegacza. Poza tym od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00 zajęcia w siłowni, a w każdy czwartek od godz. 20.00 dyskoteka.
10 lipca planowany jest wyjazd na basen, bilet 8 zł. Zapisy w MOKSiR do 5 lipca.

Pułtusk
24 czerwca w Miejskim Domu Kultury rozpoczęły się Letnie Warsztaty Artystyczne - Ogród Sztuk. W ramach warsztatów przez całe wakacje prowadzone będą m.in. zajęcia z mozaiki witrażowej, wokalne, z rysunku i malarstwa, mozaiki ceramicznej, witrażu tradycyjnego w ołowiu, wakacyjna szkoła tańca dla młodzieży i dorosłych.

Nasza propozycja
Czytelnikom, którzy wyjeżdżają na wakacje i mają fantazję, proponujemy fotograficzną zabawę. Ci, którzy sfotografują się z "Tygodnikiem Ostrołęckim" w charakterystycznym, znanym, sławnym miejscu, mogą liczyć na opublikowanie zdjęć na łamach. Autorzy najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni we wrześniu, kiedy to podsumujemy konkurs. Szczegóły na stronie 23.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki