Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Co burmistrz powiedział

(ar)
Na konferencji prasowej 5 czerwca burmistr Ostrowi Mieczysław Szymalski mówi między innymi o:

ściganiu niezdyscyplinowanych podatników.
- Podatek od nieruchomości stanowi największe wpływy w budżecie miasta. Otrzymujemy liczne sygnały, że wiele podmiotów gospodarczych nie płaci tego podatku rzetelnie. W związku z tym przystąpiliśmy do kontroli podatników, co jest prawem przysługującym nam z urzędu. Jeżeli do 30 czerwca br podatnicy zweryfikują swoje oświadczenia podatkowe, uznamy je, nie będziemy naliczać odsetek. Potem jednak z całą surowością będziemy egzekwować nasze należności. Powołana już jest komisja, która od 1 lipca będzie sprawdzała rzetelność oświadczeń podatkowych.
Pracach nad stawem.
- Jest zgoda konserwatora przyrody na renowację stawu. Chcemy założyć oświetlenie, alejki, ławki, zrobić tam teren rekreacyjny. Rozpoczęliśmy więc prace porządkowe, zatrudniając 15 osób w ramach robót publicznych i prac interwencyjnych w ramach programu "Bezrobotny w służbie zabytków". Z przykrością jednak stwierdzam, że mimo znacznego bezrobocia, mimo tego że płaca przy tych niezbyt ciężkich pracach wynosi około 700-800 złotych, trudno zebrać trwałą ekipę.
Domu pogrzebowym na cmentarzu komunalnym (w odpowiedzi na pytanie dziennikarza TO).
Okazało się, po konsultacjach z prawnikami oraz samorządowym kolegium odwoławczym, że pierwotna decyzja wydana przez miasto o zabudowie cmentarza była zgodna z prawem. Nie ma możliwości zlokalizowania kaplicy i domu pogrzebowqego poza murami cmentarza. W związku z tym kaplica i dom pogrzebowy, których budowy podjęła sią p. Anna Rafeenko będą budowane na terenie cmentarza. Zgodnie z zawartymi wcześniej umowami, teren pod przyszłą kaplicę jest oddany w wieczyste użytkowanie na 40 lat, natomiat administrowanie cmentarza jest zwykłą umową dzierżawy, która może być zerwana w każdej chwili. Przy ul. Wiśniowej natomiast przeznaczamy teren na obiekty związane z obsługą cmentarza - np. punkty sprzedaży zniczy, kwiaciarnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki