MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co będzie zimą na drogach w powiecie

(as)
Zarządzający drogami opracowali już plany ich zimowego utrzymania. W porównaniu z poprzednim sezonem zimowym nie ma prawie żadnych zmian w standardach zimowego utrzymania przyporządkowanych poszczególnym odcinkom dróg.

Na drodze krajowej nr 57 biegnącej przez powiat przasnyski będzie obowiązywał standard III zimowego utrzymania, a na drogach wojewódzkich standard IV, poza drogą do Ciechanowa na której będzie obowiązywał również standard III. Na drogach powiatowych będzie obowiązywał V i VI standard, co na naszej mapie oznaczyliśmy kolorami: na czerwono drogi powiatowe objęte V standardem i na zielono drogi na których obowiązuje VI standard zimowego utrzymania.
Przed dwoma tygodniami pisaliśmy jakie wymagania stawiają drogowcom poszczególne standardy, przypomnijmy standardy na drogach powiatowych w powiecie przasnyskim.
Standard V. Gdy nie pada - jezdnia powinna być odśnieżona, w miejscach zasp odśnieżony co najmniej jeden pas ruchu z wykonaniem mijanek; jezdnia posypana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu: skrzyżowaniach z drogami twardymi ulepszonymi, skrzyżowaniach z przejazdami kolejowymi, przystankach autobusowych i odcinkach dróg o dopuszczalnej prędkości do 40 km/h, innych miejscach ustalonych przez zarząd drogi.
Po ustaniu opadów śniegu - luźny śnieg może zalegać do 16 godz., może występować warstwa zajeżdżonego śniegu o grubości utrudniającej ruch samochodów osobowych a także tzw. nabój śnieżny, zaspy mogą występować do 24 godzin.
Uwaga: dopuszcza się przerwy w komunikacji do 24 godz.
Standard VI. Droga może być zaśnieżona. Interwencyjne odśnieżanie prowadzi się w zależności od potrzeb. Jezdnia jest posypywana po odśnieżeniu w miejscach wyznaczonych przez zarząd drogi. Natomiast zaspy nie mogą leżeć dłużej niż 48 godzin od ustania opadów. Na drodze mogą być naboje śnieżne, zajeżdżony i luźny śnieg.
Jeśli droga nie spełnia warunków określonych standardem, trzeba alarmować właściciela drogi:
Ą w przypadku drogi krajowej: Rejon Przasnysz - tel. (0 29) 752 24 70, 752 51 98, (0 606) 167 313;
Ą w przypadku drogi wojewódzkiej: Rejon Ciechanów - tel. (0 23) 673 44 11, 672 35 40, 673 63 32;
Ą w przypadku drogi powiatowej: Zarząd Dróg Powiatowych - tel. 0-508357044, 751-83-12, 756-45-34.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki