MKTG SR - pasek na kartach artykułów

CKP zajmuje się holowaniem uszkodzonych aut. Dlaczego, skoro nie ma do tego sprzętu - pyta Czytelnik

towing.com.pl
towing.com.pl
Do końca tego roku usuwaniem powypadkowych i uszkodzonych aut z dróg powiatu wyszkowskiego ma się zajmować Centrum Kształcenia Praktycznego w Wyszkowie.

Jednostka prowadzi także parking do przechowywania odholowanych pojazdów. - Dlaczego to zadanie zlecono CKP, które nie posiada odpowiedniego sprzętu do usuwania samochodów ciężarowych? - zastanawia się nasz Czytelnik.

Do ubiegłego roku usuwaniem pojazdów, które z powodu uszkodzenia lub awarii blokowały pasy drogowe zajmowały się firmy wyłaniane w przetargu. Takich firm nie działa w powiecie wyszkowskim zbyt wiele, a ze specjalistycznym sprzętem do usuwania największych i najcięższych samochodów ciężarowych - właściwie tylko jedna. W ubiegłym roku starosta zdecydował, że zrezygnuje z ogłaszania przetargu. Skorzystał z przysługującego mu prawa i zadanie to powierzył zarządzeniem powiatowej jednostce, Centrum Kształcenia Praktycznego.

- Mieliśmy świadomość, że CKP nie ma sprzętu do usuwania i odholowania samochodów ciężarowych, ale jednocześnie wiemy, że to rzadkie przypadki, zaledwie kilka w ciągu roku - odpowiada na pytanie naszego Czytelnika Bogdan Pągowski.

Pojazdy trzeba holować w sytuacji, kiedy nie zgłasza się po nie właściciel. W najtrudniejszych sytuacjach CKP może i korzysta wówczas z tego, że zleca podwykonawcy odholowanie ciężarówki z drogi na wyznaczony parking.
- Wówczas naliczamy opłaty i ściągamy od sprawców kolizji, ale to rzadkie przypadki, rzadko właściciel jest nieosiągalny. Zwykle zgłasza się po auto - mówi starosta Pągowski.

Zapewnia, że usługa zabezpieczenia uszkodzonego auta i drogi jest wykonywana właściwie. Od listopada sporadycznie CKP musiał korzystać z pomocy podwykonawcy. Było tak np. podczas poważnego wypadku w Lucynowie, gdy ciężarówka spadła z nasypu obwodnicy, a także w styczniu, gdy TIR przewrócił się i zatarasował trasę nr 8 w rejonie Trzcianki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki