Ciężary z sukcesem wróciły do Kunina

LMUKS Kunin
Damian Malanowski ze srebrem Mistrzostw Mazowsza
Damian Malanowski ze srebrem Mistrzostw Mazowsza LMUKS Kunin
Po kilku latach przerwy ponownie ruszyła sekcja Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego w podnoszeniu ciężarów w Kuninie, a jej zawodnicy pod okiem doświadczonego fachowca Ireneusza Pepłowskiego odnoszą pierwsze sukcesy.

Zawodnicy z sekcji podnoszenia ciężarów na przełomie października i listopada wzięli udział w zawodach w Dobroszycach, gdzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 16. Punkty w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży zdobyli: Damian Malanowski - kat. 45 kg, Jakub Duda - kat. 56 kg, Piotr Bobowski, Mariusz Ostrowski i Kamil Kozłowski - kat. 69 kg.

Największy sukces odniósł z kolei Damian Malanowski, który w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów do lat 16 zdobył brązowy medal w kat 50 kg. Zawody odbyły się w 3 listopada w Pułtusku. Na tej samej imprezie Piotr Bobowski zajął szóste miejsce w kat. 69 kg. W klasyfikacji drużynowej LMUKS Kunin uplasował się na szóstej pozycji.

- Jeszcze w tym roku zorganizujemy u siebie mikołajkowy turniej dla młodzików - mówi członek zarządu Paweł Jagielski. - Już teraz wszystkich miłośników podnoszenia ciężarów zapraszamy 8 grudnia do remizy strażackiej. Gośćmi specjalnymi imprezy będą medaliści Igrzysk Olimpijskich Adrian Zieliński oraz Szymon Kołecki.