MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chopin en vacances 2024 - koncert w Zielonym Zakątku w Susku Starym, 14.07.2024

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Fot. 123rf
Wystąpią: Martyna Kubik i Zuzanna Krystian-Browalska. Koncertu można będzie wysłuchać w niedzielę 14 lipca 2024, od godz. 15.00. Wstęp wolny.

Ten festiwal organizowany jest każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku, dla przypomnienia inspirujących letnich wakacji młodego Fryderyka Chopina spędzanych dwukrotnie na Ziemi Dobrzyńskiej, gdzie gościł i koncertował we dworach miejscowej szlachty i arystokracji, poprzedzany sławą genialnego młodzieńczego wirtuoza fortepianu.
Uroki życia wiejskiego, zwyczaje i muzyka ludowa, piękno polskiego krajobrazu i będąca w pełnym, letnim rozkwicie przyroda oraz wspaniałe kulturalne tradycje polskiego szlacheckiego dworu i ziemiańskiego kulturalnego salonu, ukształtowały trwale wrażliwość i indywidualność artystyczną młodego Fryderyka
- czytamy na stronie organizatora.

W tym roku festiwal odbywa się w 14 miejscach w Polsce, w tym w Susku Starym gm. Rzekuń. Jego założeniem jest, by muzyka rozbrzmiewała w plenerze dworków i pałaców.

Do udziału w festiwalu Chopin en Vacances zapraszamy najwybitniejszych młodych pianistów z kraju i zagranicy. Zapraszamy na ChenVAC uczniów i absolwentów słynnej Szkoły Muzycznej II Stopnie im. Zenona Brzewskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, jak również innych znanych muzycznych szkół i uniwersytetów.

W Susku Starym 14 lipca 2024 wystąpią:

Martyna Kubik
Urodziła się 25 lipca 1999 r. w Krakowie. W 2017 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w Krakowie w klasie prof. Olgi Łazarskiej. W 2022 r. ukończyła z oceną celującą studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. Obecnie jest studentką studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo.
Jest laureatką i finalistką wielu konkursów pianistycznych.

Zuzanna Krysian-Browalska
Urodziła się 19 listopada 2008 r. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat pod kierunkiem mgr Hanny Tokarskiej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Od września 2023 r. jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just.
W ciągu kilku lat swojej edukacji artystycznej Zuzanna uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów fortepianu, m.in.: prof. Katarzynę Popową-Zydroń, prof. Elżbietę Stefańską, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Andrzeja Tatarskiego, prof. Pawła Zawadzkiego, prof. Wojciecha Świtałę. Młoda pianistka zdobyła nagrody na wielu międzynarodowych konkursach.

Źródło: www.chopinenvacances.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki