MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chlebem, miodem i mlekiem zawojowali stolicę

Marek Chrzanowski
Ekspozycja powiatu przasnyskiego w Łazienkach
Ekspozycja powiatu przasnyskiego w Łazienkach M. Chrzanowski
Słońce świeciło, a staropolski chleb z przasnyskich piekarń miód z kwitnących ogrodów i wyroby chorzelskiej mleczarni znikały jak kamfora. "Dni Mazowsza w Warszawie" dla Przasnysza były bardzo udane. Dni Mazowsza zorganizowane przez Urząd Marszałkowski oraz Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Celem imprezy było zaprezentowanie dorobku kulturalnego i artystycznego Mazowsza.

Swoje walory zaprezentował także powiat przasnyski.
Zwiedzający mogli zapoznać się z historią powiatu przasnyskiego, jego zabytkami, osiągnięciami inwestycyjnymi oraz walorami turystycznymi. Przeszłość i teraźniejszość powiatu prezentowano na wystawie fotograficznej. Z ogromnym zainteresowaniem oglądających przasnyską ekspozycję spotkały się rzeźby artysty Andrzeja Staszewskiego z Krajewa. Rzeźby Staszewskiego przedstawiają świętych i błogosławionych, a ich twórca przed dwoma laty za swoją twórczość został odznaczony orderem senackim.
Dużym powodzeniem cieszyło się także stoisko degustacyjne, na którym każdy zwiedzający mógł posmakować chleba z miodem z przasnyskich pasiek. Warszawiakom bardzo smakowały również produkty Spółdzielni Mleczarskiej Mazowsze w Chorzelach.
Powiat przasnyski zaprezentował również foldery promocyjne, a Barbara Orzelska ze Szli osobiście zapraszała gości do swojego gospodarstwa agroturystycznego.
Na Dniach Mazowsza, obok prezentacji powiatów, można było zwiedzać stoiska muzealne i wydawnicze. Imprezie towarzyszyły również występy zespołów ludowych, orkiestr strażackich z Wyszkowa i Radomia, występy zespołów dziecięcych i koncerty fortepianowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki