Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Chirurdzy docenieni

(as)
Siedziba przasnyskiego szpitala
Siedziba przasnyskiego szpitala Fot. A. Suchcicka
W tygodniku "Wprost" z 9 listopada pojawiła się lista 20 najlepszych oddziałów chirurgicznych, ginekologicznych i psychiatrycznych w Polsce. Wynika z niej, że operację trzuski, żołądka lub dwunastnicy najlepiej wykonać w Szpitalu Klinicznym w Katowicach, a chorzy na depresję lub schizofrenię najlepszych fachowców znajdą w warszawskim Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Ale i w naszych powiatowych szpitalach można co nieco wyleczyć.

Siedziba przasnyskiego szpitala
(fot. Fot. A. Suchcicka)

Przasnyski szpital znalazł się na 19. miejscu wśród oddziałów psychiatrycznych i na 16. miejscu wśród oddziałów ginekologicznych wykonujących usuwania zmian szyjki macicy. Z naszego regionu w rankingu znalazł się także szpital w Ostrołęce - na 17. miejscu wśród oddziałów chirurgicznych (operacje trzustki i dwunastnicy) i na 15. wśród ginekologicznych (operacje rekonstrukcyjne przepony moczowo-płciowej i mocowanie narządów rodnych) oraz szpital w Makowie Mazowieckim na 20. miejscu wśród oddziałów chirurgicznych (operacje trzustki i dwunastnicy). Ranking jest o tyle ważny, że wzięła w nim udział większość renomowanych ośrodków medycznych w kraju.
Szpital w Przasnyszu w poprzednich latach nie brał udziału w rankingach, bo przez dziesięciolecia mieścił się w "tymczasowym" budynku, w którym nie było nawet wind. Od roku szpital funkcjonuje w nowoczesnym gmachu. Dobre warunki lokalowe dały możliwość rozszerzenia liczby i jakości usług.
- W poprzednich latach nawet nie startowaliśmy w rankingach, bo w starym obiekcie nie było z czym - wyjaśnia Jerzy Sadowski, dyrektor przasnyskiego szpitala. - Ale i teraz nie wszystkie oddziały wypełniły ankietę. Czekamy aż będziemy mieć większe doświadczenie. Myślę, że w przyszłym roku wszystkie oddziały zachęcone tegorocznymi sukcesami poddadzą się ocenie.
Zdaniem dyrektora Sadowskiego o sukcesie może mówić zwłaszcza personel oddziału psychiatrycznego.
- Psychiatria nie ma na naszym terenie żadnej tradycji. Do niedawna nie było u nas nawet poradni zdrowia psychicznego z prawdziwego zdarzenia - wyjaśnia dyrektor.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki