Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chcesz bez problemu znaleźć pracę? Ze znajomością języka niemieckiego szybko zdobędziesz zatrudnienie

OPRAC.:
Maciej Mituła
Maciej Mituła
Coraz więcej firm z krajów niemieckojęzycznych inwestuje w Polsce, otwierając swoje biura i zakłady. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na pracowników, którzy posiadają znajomość języka niemieckiego. Na rynku brakuje jednak wystarczającej liczby pracowników, którzy posługują się tym językiem, dlatego oferowane wynagrodzenia bywają atrakcyjne.

Jak wynika z analizy procesów rekrutacyjnych pod kątem popularności języków obcych przeprowadzonego przez ekspertów z firmy doradztwa personalnego HRK, podstawą wszelkich rekrutacji jest znajomość języka angielskiego.

Warto jednak zaznaczyć, że na przestrzeni lat wzrosły oczekiwania pracodawców co do poziomu jego znajomości. W 4 na 5 ofertach pracy wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie C1/C2. Z kolei w 2 na 5 ogłoszeniach konieczna jest znajomość słownictwa biznesowego czy technicznego.

Warto przeczytać:

Szczególna uwagą na ten aspekt zwracają firmy, gdzie komunikacja ma charakter międzynarodowy lub obowiązki są związane pracą na dokumentach technicznych sporządzonych w obcym języku.

Język angielski jest również traktowany na równi z poziomem języka ojczystego zwłaszcza w branży SSC/BPO.

W wraz ze wzrostem inwestycji pochodzących z krajów Europy Zachodniej (przede wszystkim z Niemiec, Austrii czy Szwajcarii) na znaczeniu zyskuje drugi język – niemiecki.

Umiejętność automotywacji jest jednym z najważniejszych warunków odniesienia sukcesu. Oto co zrobić, aby ją obudzić i utrzymać na wysokim poziomie podczas poszukiwania pracy.

10 sprawdzonych sposobów, by nie stracić zapału podczas posz...

Większość firm z kapitałem niemieckim, w ogłoszeniach o pracę podaje wymóg zaawansowanej znajomości języka niemieckiego. Taki wymóg można dotyczy stanowisk np.: z obsługą klienta, tzw. call center.

- Najczęściej znajomości języka niemieckiego poszukują pracodawcy z branży finansów, księgowości, obsługi klienta, HR oraz wsparcia IT. Ze względu na brak pracowników z tą umiejętnością, oferowane wynagrodzenie bywa naprawdę atrakcyjne – wskazuje Ewa Trojak, ekspert z HRK SSC/BPO.

Oferowane wynagrodzenie zależne jest od branży – najlepiej opłacani są specjaliści IT, specjaliści z branży finansowej oraz księgowości. Na jego wysokość wpływ ma również staż pracy oraz lokalizacja.

Warto przeczytać:

- Wyłączając stanowiska z branży IT, specjalista w Warszawie może liczyć na wynagrodzenie powyżej 6 000 zł brutto, a starszy specjalista nawet do 10 000 zł brutto. Z kolei w Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu stawki te mogą być niższe, ale wraz z upływem czasu będą się one zrównywać z tymi oferowanymi w stolicy – dodaje ekspertka.

Według wszelkich przewidywań ekspertów rynku pracy, zapotrzebowanie na pracowników ze znajomością języka niemieckiego wciąż będzie rosnąć. Jakość usług świadczona przez zlokalizowane w Polsce centra usług wspólnych jest obecnie bardzo wysoko oceniania, przez co polski rynek wciąż jest atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów, nawet pomimo rosnących kosztów pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki