MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cały Przasnysz czyta dzieciom

as
Noc świętojańska jest najkrótsza w roku. Ciemności otulają ziemię tylko przez kilka godzin. Legenda mówi, że zakwita wtedy kwiat paproci. Kto go odnajdzie, posiądzie niezmierzone bogactwa... - czytała gromadce dzieci emerytowana nauczycielka, była dyrektorka SP nr 1 Stanisława Mocek.

Akcja czytania dzieciom została zainicjowana w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu 11 października. Co poniedziałek o godz. 13.00 do szkolnej świetlicy wkracza nowy gość, a wraz z nim nowa bajka. Zenon Lendzion, burmistrz Przasnysza czytał dzieciom bajkę o Kopciuszku, Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski przypomniał opowieść o Brzydkim Kaczątku, a Zenon Wojda, przewodniczący Rady Miejskiej, czytał o wilku i siedmiu koźlątkach. 8 listopada w progach szkoły gościła emerytowana dyrektor SP nr 1 Stanisława Mocek. Tym razem bajkę wybrały dzieci.
- Chcemy o kwiecie paproci - zadecydowały maluchy. I tak też się stało. Ale nie skończyło się tylko na słuchaniu. Pani Mocek wyjaśniała dzieciom trudne słówka, przepytywała z treści przeczytanej baśni i pytała o płynące z legendy nauki.
- Ta bajka mówi, że trzeba się dzielić. W szkole można pożyczać sobie np. kredki - podsumował jeden z uczniów.
Zapytaliśmy dzieci o ich ulubione książki. Wymieniały jednym tchem: "Bolek i Lolek", "Oto jest Kasia", "O wilku i siedmiu koźlątkach", "Harry Potter", "Życie Jezusa", "Jak lew szedł na wojnę"... - lista dziecinnych bestsellerów wydawała się nie mieć końca.
Być może niektóre z wymienionych opowiadań, baśni i powieści doczekają się głośnego czytania w ramach szkolnej akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
- Za tydzień będziemy gościć Joannę Cieślik, dyrektor MOPS. Planujemy też zaprosić księdza, komendanta policji, pediatrę i dowódcę jednostki wojskowej - zapowiada Arkadiusz Siejka, dyrektor SP nr 1, który uważa, że dla dzieci mundur, w każdym wydaniu, to wielka atrakcja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki