Były prezydent kandydatem "Naszej Ostrołęki" w wyborach...

  Były prezydent kandydatem "Naszej Ostrołęki" w wyborach prezydenckich. Przeczytaj kto powalczy o mandat radnego

  possowski

  Tygodnik Ostrołęcki

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Ryszard Załuska

  Ryszard Załuska

  Kampania nabiera tempa
  Ryszard Załuska

  Ryszard Załuska

  Dotychczas tylko jedno ugrupowanie (PiS) upubliczniło pełne listy kandydatów na radnych. Pozostałe nie odkrywają jeszcze wszystkich kart.

  Wiadomo już jednak, że kandydatem "Naszej Ostrołęki" na prezydenta będzie Ryszard Załuska - były prezydent, który w ostatnich wyborach przegrał, w drugiej turze, z Januszem Kotowskim.

  A kto znajdzie się na listach do rady miasta "Naszej Ostrołęki"? Między innymi: Ryszard Załuska (będzie kandydował także do rady); Wojciech Zarzycki, Marek Sutnik i Tadeusz Kaczyński (obecni radni); Wiesław Piaściński (prezydent Ostrołęki w latach 1992-1994); Agnieszka Bałazy i Jan Miłek (byli radni); Wojciech Parzychowski i Czesław Bączek (działacze osiedlowi).

  Jako niespodziankę, biorąc pod uwagę raczej lewicowe konotacje lokalnego ugrupowania, można traktować obecność na liście NO Aleksandra Zawalicha - szefa nauczycielskiej "Solidarności" w Ostrołęce.

  Ciekawostką jest też obecność na liście NO Andrzeja Kowalczyka.
  Prywatny przedsiębiorca, znany jest także jako prezes klubu lekkoatletycznego i członek władz Ostrołęckiego Forum Gospodarczego. W lokalnej polityce zrobiło się o nim głośno kiedy przed poprzednimi wyborami próbował stworzyć nową siłę polityczną. Jego Ruch Społeczny Koalicja Rozwoju Ostrołęki wystawił listy kandydatów na radnych a sam Kowalczyk walczył o fotel prezydenta. KRO wprowadziło do samorządu dwóch radnych, ale na tym się skończyło - KRO przestało istnieć. Dwójka obecnych radnych z listy KRO to Marek Gogulski (obecnie niezależny) i Sławomir Kot (wstąpił później do klubu radnych PO).

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo