Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Burmistrz stuprocentowy

(mb)
Jeszcze nie wiadomo, jaki będzie wynik głosowania: przewodniczący Rady Miasta Jerzy Mincewicz odczytuje projekt uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla burmistrza
Jeszcze nie wiadomo, jaki będzie wynik głosowania: przewodniczący Rady Miasta Jerzy Mincewicz odczytuje projekt uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla burmistrza M. Bubrzycki
Wszyscy radni opowiedzieli się za absolutorium dla burmistrza. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, która zebrała się 23 marca, rozliczano burmistrza za jego pracę w roku 2003.

To był tak naprawdę pierwszy rok pracy burmistrza Mieczysława Szymalskiego, którego wybrano na to stanowisko w wyborach bezpośrednich jesienią 2002 r.
Liczby i fakty przemawiały za tym, żeby burmistrzowi udzielić absolutorium. Ubiegłoroczny budżet zamknął się nadwyżką w kwocie ponad 1,3 mln zł. Wykonane dochody były o 7,5 proc. wyższe niż te w roku 2002, pomimo że z powodu obniżenia maksymalnych stawek podatków miejskich, wpływy z tego tytułu były niższe o ponad 1,5 mln zł. Spore są zaległości podatkowe - ponad 1,8 mln zł (wzrost o 3 proc.); większość z nich to "zasługa" dużych zakładów. Wydatki budżetowe w ub. roku były wyższe o 11,2 proc. od tych z roku poprzedniego, natomiast wydatki inwestycyjne aż o 37,3 proc. wyższe (stanowiły one 12,1 proc. budżetu). Miasto ma do spłacenia ponad 2,1 mln zł kredytu (7,3 proc. całości budżetu), ale większość z tej kwoty ma być spłacona w tym roku.
- Mam tremę przed tym pierwszym absolutorium dla mnie, ale mam też świadomość, że jest to wspólny budżet całej rady, której sukcesem jest, że nie ma w niej podziałów - zapewnił burmistrz Szymalski.
Po wystąpieniach przewodniczących komisji, a także szefów klubów radnych, było wiadomo, że wynik głosowania nad absolutorium będzie jednogłośny. Tak też było - wszyscy radni głosowali za jego udzieleniem.
Podczas ostatniej sesji nie zdołano uchwalić planu zagospodarowania przestrzennego miasta (w ostatniej chwili wycofano ten punkt z porządku obrad). Plan zagospodarowania - niezwykle ważny dla rozwoju miasta - powinien być uchwalony na następnej sesji - 15 lub 20 kwietnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki