Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Burmistrz na dyżurze (2)

(opr. mb)
Burmistrz Makowa Tadeusz Ciak 26 listopada spędził dwie godziny przy naszym redakcyjnym telefonie. Aparat dzwonił bez przerwy, burmistrz odbył ponad 20 rozmów, ale w sumie odpowiedział na ponad 40 pytań, gdyż część z nich zadano mu wcześniej - telefonicznie albo e-mailem.

Oto druga część relacji z redakcyjnego dyżuru.

Chciałbym spytać pana, kiedy zajmie się ulicą Zagrodową? Są tam takie doły i błoto, że nie można dosłownie wejść, a przecież są tutaj zakłady usługowe. W mieście są robione inne ulice, a o naszym osiedlu, które ma 20 lat, całkiem pan zapomniał. Przecież płacimy tak duże podatki! Tracimy klientów, bo nie chcą jeździć po takich dziurach i wkrótce mogę nie mieć pieniędzy nawet na podatki.

- Faktycznie, ta ulica nie jest w najlepszym stanie. Nie jest jednak tak, że budujemy inne ulice, a tej nie robimy. Obecnie jedyne dwa remonty, które wykonujemy, dotyczą ulic Moniuszki i Mazowieckiej, ale jest to kontynuacja tego, co zaczęto w poprzedniej kadencji. W tej sprawie nie mam sobie nic do zarzucenia. Jest pewna możliwość, aby uzyskać na tę ulicę środki z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Niestety, w roku przyszłym na pewno to się nie uda. Czeka nas modernizacja oczyszczalni ścieków i nie wiem, czy w roku 2004 wybudowana zostanie w mieście jakakolwiek ulica.

Proszę pana burmistrza w imieniu wszystkich starszych ludzi, emerytów, aby przywrócono przystanek w mieście, gdzieś koło Urzędu Miasta. Chodzi o przystanek, z którego będą zabierani ludzie do Warszawy i na którym też można będzie wysiąść po powrocie do domu. Niektórym, zwłaszcza osobom starszym, za daleko jest iść na dworzec autobusowy.

- Rzeczywiście, wielokrotnie zgłaszano nam, że jest potrzeba urządzenia przystanku autobusowego blisko Urzędu Miasta. Zorganizowaliśmy spotkanie w sprawie lokalizacji przystanków w mieście, na które zaprosiliśmy przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (ulica Moniuszki jest drogą krajową), policji, PKS. Udało nam się wynegocjować, że autobus przywożący rano dzieci do szkoły jedzie teraz obok szkoły nr 2 i tam wysiadają. Jeśli chodzi o przystanek przy ul. Moniuszki, jak na razie brak jest zgody na jego lokalizację. Chcemy jednak namówić Generalną Dyrekcję, na zrobienie przystanku na żądanie trochę dalej - obok tartaku, przy rozjeździe. Sądzę, że w jakiś sposób rozwiąże to problem. Przy modernizacji ulicy Moniuszki w roku przyszłym postaramy się, aby taki przystanek tam powstał.

Jestem osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku. Z moich doświadczeń wynika, że Maków nie jest miastem przyjaznym dla ludzi takich, jak ja. Jakie pan ma zdanie w tej sprawie? Co pan zrobił i zrobi, żebyśmy czuli się pełnoprawnymi mieszkańcami miasta?

- Nie patrzę na miasto oczyma człowieka niepełnosprawnego i naprawdę trudno mi zweryfikować tę opinię. Jeśli są jakiekolwiek sygnały, to traktujemy je poważnie, czego ostatnim przykładem jest zrobienie podjazdu w szkole nr 2. Jeśli są jakieś konkretne uwagi, to proszę z tym przyjść do mnie.

Panie burmistrzu, chciałbym wiedzieć, jakie pan ma poglądy polityczne? Proszę tylko nie mówić, że pan ich w ogóle nie ma i że to zupełny przypadek, że ciągle pana widać w towarzystwie posła Deptuły. Dlaczego nie zapisze się pan do PSL? Czy pana tam nie chcą, czy to pan nie chce?

- Nigdy nie udzielałem się politycznie. Startowałem w tych wyborach kierując się dobrem miasta i nie kierowałem się interesami żadnej grupy społecznej ani partii. Oczywiście, popierało mnie Polskie Stronnictwo Ludowe, a swojego poparcia udzielił mi także poseł Zbigniew Deptuła - poseł PSL. Te skojarzenia wcale mnie nie dziwią. Owszem, pojawiam się czasami na różnych spotkaniach z posłem Deptułą, bo obydwaj pełnimy funkcje publiczne. Do PSL nie zapisuję się, bo w dalszym ciągu jestem strażakiem i biorę pod uwagę swój powrót do Państwowej Straży Pożarnej, w której zasadą jest apolityczność.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki