MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budżet w świątecznym nastroju

(as)
Sesję zakończyła noworoczna lampka szampana
Sesję zakończyła noworoczna lampka szampana Fot. A. Suchcicka
- Musimy mieć świadomość, że z ogromnym wysiłkiem będziemy realizowali tylko część naszych planów. Ale pamiętajmy, że wszystko robimy dla dobra miasta i nieważne, w jakiej robimy to dzielnicy, najważniejsze, aby było to z pożytkiem dla mieszkańców - mówił Zenon Lendzion, burmistrz Przasnysza, przedstawiając projekt budżetu miasta na 2004 rok.

Początek szesnastej sesji Rady Miasta był szczególny. Wraz z uczniami Gimnazjum nr 3 w Przasnyszu powrócił wigilijny nastrój, a jasełka pt. "Nie było miejsca dla ciebie" przygotowane pod kierownictwem siostry Teresy Drozdowskiej, Piotra Jeronima i Krzysztofa Kowalskiego przypomniały, że w codziennej pogoni za pieniądzem zapominamy o swoich uczuciach i swoich najbliższych.
W Przasnyszu, już tradycyjnie, budżet jest wypracowywany na dwóch sesjach. Zdaniem Zenona Wojdy, przewodniczącego RM, świadczy to o trosce i wnikliwości radnych. 14 stycznia projekt został zaprezentowany po raz pierwszy, 29 stycznia budżet zostanie poddany pod głosowanie. W projekcie, w rubryce dochody zapisano - 20.722.556 zł (mniej niż w 2003 roku o 1.455.000 zł), w rubryce wydatki - 18.857.900 zł (mniej o 3,5 mln zł), a na spłaty rat i kredytów przeznaczono 1.893.216 zł. Deficyt w kwocie 28.560 zł ma pokryć rata z prywatyzacji Zakładu Terenowej Obsługi Rolnictwa. Według prognoz, dług na dzień 31 grudnia 2004 przy założeniu, że miasto nie będzie zaciągać żadnych kredytów, będzie wynosił 3.212.848 zł (15,5 proc. planowanych dochodów).
Jak wynika z projektu budżetu, największe pieniądze w 2004 roku pochłonie kanalizacja sanitarna osiedli: Rolnicza i Rzemieślnicza - w sumie 280 tys. zł. W projekcie znalazła się także kontynuacja budowy ulicy Kurpiowskiej (130 tys. zł), dokumentacja techniczna II etapu budowy ulicy Sadowej (27 tys. zł), dokumentacja na budowę ulic Gdańskiej i Mazowieckiej (15 tys. zł), budowa ulic Gałczyńskiego i Witkiewicza (85 tys. zł), chodnik przy ul. Makowskiej (70 tys. zł), modernizacja chodnika przy ul. Żwirki i Wigury (60 tys. zł), wykup gruntów (80 tys. zł), dokumentacja techniczna na modernizację budynku po Komendzie Powiatowej Policji i budynku po Rolniczym Domu Towarowym (120 tys. zł), zakup oprogramowania i komputerów dla Urzędu Miasta (27 tys. zł), zakup komputerów dla Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (10 tys. zł), budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach: Zawodzie, Krótkiej, Reja, Kochanowskiego, Kąpielowej (55 tys. zł), kanalizacja sanitarna kanał "C", etap III (17 tys. zł), wodociąg w ulicy Leszno (6,6 tys. zł), budowa pawilonu sportowego (300 tys. zł).
W 2004 roku wytypowano też do remontu kilka ulic i chodników: chodnik przy ul. Słonecznej po stronie wschodniej od ronda do ul. Miłej (20 tys. zł), chodnik przy ul. Warszawskiej po stronie wschodniej od ul. Rynek w kierunku dworca (25 tys. zł), modernizacja skrzyżowania ulic Kilińskiego i św. St. Kostki wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (20 tys. zł), chodnik przy ul. Świerczewo po stronie północnej od skrzyżowania z ul. Słowackiego (20 tys. zł), wykonanie zatok postojowych na ul. Broniewskiego wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową (20 tys. zł), wykonanie zatoki postojowej na ul. Sosnowej za domem handlowym Biedronka (15 tys. zł), bieżące naprawy ulic - 270 tys. zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki