Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Brok z Centrum

mb
Marszałek Arkadiusz Czartoryski sprawdza, jakimi informacjami dysponuje nowe centrum. Pomagają mu w tym pracownicy Monika Krześniak i Dominik Kowalczyk
Marszałek Arkadiusz Czartoryski sprawdza, jakimi informacjami dysponuje nowe centrum. Pomagają mu w tym pracownicy Monika Krześniak i Dominik Kowalczyk M. Bubrzycki
Trzecie w powiecie Gminne Centrum Informacji oraz pierwsze Gminne Centrum Reagowania powstało w Broku.

Od połowy grudnia w Broku działają Gminne Centrum Informacji i Gminne Centrum Reagowania. Pieniądze na wyposażenie obu centrów pochodziły z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz budżetu gminy. Gmina udostępniła też na Centrum odnowione pomieszczenie w budynku ośrodka zdrowia.
Wstęgę w drzwiach obu centrów przecięli 29 grudnia wicemarszałek województwa mazowieckiego Arkadiusz Czartoryski, dyrektor biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP płk poż. Wiesław Regmunt oraz burmistrz Stanisław Bębenek.

Pracownicy centrum - Monika Krześniak i Dominik Kowalczyk - opowiedzieli gościom, po co jest Centrum. Przede wszystkim służyć ma ono bezrobotnym, którzy mogą tu znaleźć informacje na temat ofert pracy, mogą też skorzystać z pomocy przy pisaniu CV czy listu motywacyjnego.

Gminne Centrum Informacji jest czynne codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-18.00. Ma swoją stronę internetową www.brok.infocentrum.com.pl, tel. 0-29 74-57-531.

Centrum dysponuje pięcioma stanowiskami komputerowymi z bezpośrednim dostępem do internetu, drukarką, skanerem, rzutnikiem multimedialnym, faksem.
- Bezrobotni mogą korzystać ze wszystkich tych urządzeń bezpłatnie, pozostali za pewne usługi będą musieli płacić - powiedział nam burmistrz Bębenek.

Centrum może być także źródłem informacji dla inwestorów.
Warto dodać, że w Broku dostęp do internetu jest ograniczony. Do Centrum dociera on drogą radiową z łącza zainstalowanego w Urzędzie Gminy.
Gminne Centrum Informacji w Broku zostało dofinansowane przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów "Pierwsza Praca". Na liście gmin, które skorzystały z tego dofinansowania, jest jeszcze 20 gmin z Mazowsza, w tym trzy w powiecie ostrowskim, licząc z najnowszym GCI w Broku. Jednak tylko w Broku centrum spełnia podwójną rolę - także Gminnego Centrum Reagowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki