Brązowy Jędrzej

Jędrzej Nowak nadal w świetnej formie.
Jędrzej Nowak nadal w świetnej formie. Fot. M. Terlikowski
Jędrzej Nowak zajął trzecie miejsce w kategorii +70 podczas rozgrywanych w Sopocei 49 Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

Rozstawiony z numerem dwa prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego zawodnik w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej pewnie pokonał Jerzego Gregora 6:1, 6:2. W ćwierćfinale okazał się z kolei lepszy od Zbigniewa Kościelskiego po trzysetowym pojedynku 6:7, 6:4, 6:1. W meczu o finał uległ Niemcowi Jozefowi Noeringowi 2:6, 4:6. W efekcie zakończył rywalizację na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal. W zawodach wzięło udział w sumie 250 zawodników. W kategorii z naszym mistrzem rywalizowało z kolei 24 tenisistów.