MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Brat naszego posła ma kłopoty. Zatrzymało go CBŚ

possowski
Zatrzymania mają związek z budową basenu w Płocku
Zatrzymania mają związek z budową basenu w Płocku
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP w ramach prowadzonego pod nadzorem prokuratury śledztwa zatrzymali siedmiu byłych członków zarządu Płocka.

M.in. prezydentów i wiceprezydentów. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy budowie basenu na płockim osiedlu Podolszyce 12 lat temu. Prokuratura uważa, że budżet miasta został wówczas narażony na straty prawie 11 mln zł.

Wśród zatrzymanych jest między innymi 51-letni Krzysztof K - wiceprezydent Płocka w latach 1998-2001. To brat ostrołęckiego posła Platformy Obywatelskiej, Andrzeja Kani. Polityczne zapatrywania braci nie do końca idą w parze, ponieważ Krzysztof K. był wiceprezydentem Płocka z ramienia SDRP (później był także członkiem Samoobrony)

Wśród zatrzymanych znaleźli się także: 52-letni Dariusz K. - prezydent Płocka w latach 1995-1998, 59-letni Stanisław J. - prezydent miasta w latach 1998-2001. i 62-letni Zygmunt B. - byli wiceprezydenci miasta w latach1998-2001. Zatrzymano także 51-letniego Krzysztofa K., 42-letniego Krzysztofa L. i 61-letniego Wojciecha M. - pełniących w latach 1995-1998 funkcje nieetatowych członków zarządu miasta.

Wszyscy wymienieni są podejrzewani o szereg nieprawidłowości w przeprowadzeniu i wyborze wykonawcy trwającej w latach 1996-2001 budowy basenu na osiedlu Podolszyce Południe.

Jak ustalono w ramach trwającego od 2007 r. śledztwa, w trakcie wyboru oferenta podczas przetargu kilkakrotnie zmieniano kryteria oceny ofert oraz przesuwano terminy składania wniosków i realizacji inwestycji. Zmianie uległa też wartość wadium. Doprowadziło to do wyboru oferty złożonej przez jedno z konsorcjów, której wartość wyniosła 26 mln złotych, podczas gdy koszt szacunkowy wartości inwestycji został wyceniony na około 18 mln złotych.

Biegli ocenili, iż podejrzani narazili budżet miasta na szkodę majątkową o wartości prawie 11 mln złotych.

Wobec żadnego z zatrzymanych nie zastosowano aresztu. Mają tylko zakaz opuszczania kraju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki