Bojarski z medalami i rekordami. Zobacz zdjęcia

Karol Bojarski z pucharem za pierwsze miejsce w zawodach
Karol Bojarski z pucharem za pierwsze miejsce w zawodach Archiwum zawodnika
Jeden z najbardziej utalentowanych ratowników wodnych z Ostrołęki - Karol Bojarski po raz kolejny zapisał na swoim koncie bardzo wartościowe wyniki.

Wychowanek trenera Włodzimierza Janczewskiego obecnie rywalizuje w zawodach w barwach CKS Szczecin. W Mistrzostwach Polski w Lublinie wywalczył nie tylko medale, ale również poprawił trzy rekordy kraju. Pierwszy złoty krążek padł łupem ostrołęczanina w sztafecie 4 x 50 m, gdzie wraz z kolegami wywalczył pierwsze miejsce z czasem 1:44.27, będącym nowym rekordem Polski. Kolejny złoty medal Karol Bojarski wywalczył w ulubionej konkurencji - holowanie manekina na dystansie 50 m z czasem 32.22 s.

Na wspomnianym dystansie zawodnik reprezentujący CKS Szczecin poprawił kolejny rekord kraju. W kolejnej konkurencji, którą było ratowanie manekina w płetwach na dystansie 100 metrów, Karol zdobył brązowy medal. Złoty medal w zawodach Karol Bojarski wywalczył także w kolejnej drużynowej konkurencji. Tym razem wraz z kolegami okazał się najlepszy na 4 x 25 m. W drugim dniu mistrzostw ostrołęczanin zdobył jeszcze złoty medal w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane z czasem 1:07.59, poprawiając najlepszy wynik na krajowych listach. W zawodach łupem wychowanka Ostrołęckiego WOPR padły jeszcze złote medale w konkurencji 200 m super ratownik oraz w sztafecie 4 x 50 m.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Karol Bojarski okazał się zdecydowanie najlepszym zawodnikiem i odebrał puchar za pierwsze miejsce.