Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bo nielojalnie dzielił pieniędzmi

paf
To definitywny koniec współpracy między prezydentem Ostrołęki Ryszardem Załuską, a radnym Mariuszem Popielarzem. Dwa lata temu startowali do ratusza z jednego komitetu wyborczego. Jeszcze niedawno Załuska mówił o Popielarzu "mój radny".

Ostatnio jednak radny Popielarz coraz bardziej otwarcie krytykował poczynania prezydenta. Prezydent zaś odwołał go z funkcji przewodniczącego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
- Tak. Stało się to 4 sierpnia - potwierdził swoją decyzję Ryszard Załuska.

4 sierpnia to nieprzypadkowa data. Tego dnia z powodu nieobecności większości radnych nie odbyła się zwołana z inicjatywy prezydenta sesja Rady Miejskiej. W czasie obrad prezydent wyrażał oburzenie, że wraz z całą opozycją zbojkotował sesję "jego radny". Tego samego dnia prezydent podjął decyzję o zdymisjonowaniu Popielarza. Zainteresowany twierdzi, że nic o tym nie wie.
- Nie dysponuję aktem odwołania, co więcej pan prezydent nawet ustnie nie poinformował mnie o tym, choć od 4 sierpnia widzieliśmy się co najmniej raz - powiedział nam Popielarz 13 sierpnia, czyli jedenaście dni po swojej dymisji.
Mariusz Popielarz uważa, że prezydent swoim posunięciem kadrowym próbował zemścić się na nim za brak pokory i uległości. Ryszard Załuska utrzymuje tymczasem, że powody odwołania były merytoryczne.
- Pan Popielarz zawiódł mnie - mówi Załuska. - Nie spełnił wielu obietnic, które złożył wielu ludziom. Proszę udać się do Uczniowskiego Klubu Szachowego Wieża, proszę iść do WOPR-u, do Klubu Uczniowskiego Diament. Oni wszyscy składali wnioski o dofinansowanie. Teraz przyszli do mnie z pretensjami, że to przeze mnie nie dostali pieniędzy. A ja lubię być konkretny i wiarygodny. Pan radny Popielarz nie znalazł czasu przez dwa miesiące, by ze mną na ten temat porozmawiać.

Radny Popielarz uważa, że przykłady przytoczone przez prezydenta świadczą o tym, że przewodniczący komisji pracował właściwie.
- Jak komisja mogła przyznać WOPR-owi dofinansowanie, skoro organizacja ta nie złożyła żadnego wniosku w tej sprawie? Co wspólnego mają szachy z profilaktyką alkoholową? Wydaje mi się, że pan prezydent traktuje pieniądze na rozwiązywanie problemów alkoholowych jako źródło pokrycia wydatków, których sensu nie da się racjonalnie uzasadnić. A tych pieniędzy nie można wydawać niezgodnie z przeznaczeniem. Tak mówią przepisy.
Nowym przewodniczącym antyalkoholowej komisji został Mirosław Ciok, zwolennik Załuski, działacz komitetu wyborczego obecnego prezydenta, współzałożyciel miejskiej organizacji Socjaldemokracji Polskiej.

- Mam nadzieję, że nowy przewodniczący będzie w stosunku do mnie bardziej lojalny - mówi prezydent.
Popielarz twierdzi, że odkąd jako radny przestał popierać prezydenta, kilkakrotnie był ostrzegany, że jeżeli nie zmieni swojego postępowania, to prezydent odwoła go z przewodniczącego komisji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki