Blamaż ostrołęckiej Korony HiD na Witosa. Zobacz zdjęcia i wideo

Po słabym spotkaniu Korona HiD uległa rywalom aż 0:5.
Po słabym spotkaniu Korona HiD uległa rywalom aż 0:5. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD przegrali już dziewiąte spotkanie ligowe z rzędu. Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Słowika otrzymała srogie lanie od walczącej o utrzymanie Bzury Chodaków 0:5!

Korona HiD Ostrołęka - Bzura Chodaków

Od początku sobotniego spotkania to piłkarze z Sochaczewa byli zespołem aktywniejszym i stwarzali zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich. Bardzo dobrze dysponowany w bramce Korony HiD był Sebastian Szczechowiak, który do 25. minuty meczu zachowywał czyste konto. Golkiper gospodarzy obronił nawet rzut karny egzekwowany przez Szymona Skowrona.

W 25. minucie meczu musiał skapitulować po trafieniu Kamila Bartosiewicza. Fatalnie spisywała się obrona Korony HiD, która nie potrafiła oddalić zagrożenia od własnej bramki. Podopieczni trenera Tomasza Słowika starali się grać z kontry, ale nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę rywala.

Do przerwy żółto-niebiescy przegrywali 0:1, a rywale mogli mówić o dużym niedosycie. Po zmianie stron goście przystąpili do walki o kolejne bramki z dużym animuszem, a gospodarze prezentowali się nadal bardzo przeciętnie. Zacięta walka na stadionie przy ulicy Witosa trwała do 70. minuty meczu.

Kilka chwil później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kamil Bartosiewicz i odebrał nadzieję Koronie HiD na korzystne rozstrzygnięcie sobotniego starcia. W kolejnych akcjach dwukrotnie Sebastiana Szczechowiaka pokonał Szymon Skowron i zrehabilitował się za wpadkę z pierwszej odsłony meczu, przy niewykorzystanym karnym.

W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się jeszcze Piotr Trafalski i przypieczętował niezwykle okazałe zwycięstwo Bzury 5:0. Rywale z Sochaczewa dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty i odrabiają dystans do zespołów nie zagrożonych spadkiem z ligi. Korona HiD pogodziła się już ze spadkiem do ligi okręgowej.

- Do siedemdziesiątej minuty meczu nasza gra wyglądała jeszcze przyzwoicie, ale ostatnie dwadzieścia minut to już była tragedia - podkreślał po meczu trener Korony HiD Tomasz Słowik. - Przed każdym meczem wierzymy w walkę o zwycięstwo, ale po raz kolejny wyszło, że chłopacy sa źle przygotowani do rozgrywek. Bzura to obecnie naprawdę mocny zespół i było to widać w tym spotkaniu.

Korona HiD Ostrołęka - Bzura Chodaków 0:5 (0:1)

Bramki: Bartosiewicz 25., 71. Skowron 82. 83. Trafalski 90.+2

Korona HiD: Szczechowiak - Zięba (75. Dąbrowski), K. Kamionowski, Karczewski (85. Kaczyński), Borkowski - Dzbeński (85. Głażewski), P. Kamionowski, Szkopek, Nosek, Kuczewski - Kuzia (46. Majewski)