MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bilans maturalny

(mb)
Ostatnie chwile tegorocznych maturzystów w makowskim LO
Ostatnie chwile tegorocznych maturzystów w makowskim LO M. Nożyńska
Dwa tygodnie temu pisaliśmy o wynikach matur w makowskim Liceum Ogólnokształcącym. Wtedy maturzyści z pozostałych szkół pow. makowskiego nie odebrali jeszcze świadectw dojrzałości. Jako ostatni, w połowie czerwca, otrzymali je absolwenci Zespołu Szkół w Różanie. Jak zatem wypadła matura w pozostałych trzech szkołach?

Zespół Szkół w Makowie. Szkołę ukończyło 200 osób, ale do matury przystąpiło 206 osób (182 tegorocznych absolwentów, 17 uczniów szkoły dla dorosłych oraz 7 absolwentów z poprzednich lat). Maturę pisemną z języka polskiego oblało 7 osób, była też jednak jedna ocena celująca. Pisemną z matematyki zdali wszyscy, 6 maturzystów wybrało historię i też wszyscy zdali. Na ustnych nie zdało: z języka polskiego - 16 osób, z geografii - 10, z języka angielskiego - 1, z języka rosyjskiego - 1. Wszyscy zdali z matematyki, języka niemieckiego i biologii. W sumie maturę oblało 21 osób, a więc ponad 10 proc. zdających.
- Wyniki tegorocznej matury były porównywalne z poprzednimi latami - ocenia Irena Załęska, dyrektor Zespołu Szkół w Makowie.
Zespół Szkół w Różanie. Do matury przystąpiło 80 osób. Pisemnego egzaminu z matematyki nie zdały 2 osoby, na ustnym nie powiodło się 9 osobom, które nie zdały matury z języka polskiego. Wszystkie będą mogły zdawać poprawkowy w sierpniu.
Zespół Szkół w Krasnosielcu. Do matury mogło przystąpić 57 osób, czyli wszyscy uczniowie ostatnich dwóch klas, bo wszyscy zostali dopuszczeni do egzaminów. Z matury zrezygnowały 3 osoby. Egzaminy pisemne zdali wszyscy, ustnych nie zdały 4 osoby (jedna z LO i trzy z technikum rolniczego), w tym jedna osoba nie zdała obu. Pozostałe trzy mają na koncie po jednej jedynce, co znaczy, że mogą poprawiać maturę w sierpniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki