Biegowy hołd dla marynarzy i ułanów [WIDEO+ZDJĘCIA]

  Biegowy hołd dla marynarzy i ułanów [WIDEO+ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Michał Kowalczyk

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  W Susku Starym k. Ostrołęki po raz piąty odbył się bieg pamięci marynarzy i ułanów poległych na tej ziemi w 1920 roku. Impreza organizowana przez KS Arco Ławy cieszy się dużą popularnością, na trasie zaprezentowało się 248 zawodniczek i zawodników.
  Biegowy hołd dla marynarzy i ułanów [WIDEO+ZDJĘCIA]
  1/69
  przejdź do galerii

  ©Michał Kowalczyk

  Trasa 10-kilometrowego biegu wiodła przez Susk Stary, Nową Wieś Wschodnią, Ołdaki i Zabiele, czyli miejscowości gminy Rzekuń. Bieg przeprowadzono po raz piąty i piąty raz zwyciężył w nim Przemysław Dąbrowski. Zawodnik Agro Metal Ostrołęka pobił rekord trasy, osiągając wynik 00:31.48 i wyprzedził Damiana Świerdzewskiego (Biegam bo Lubię Ostrołęka) - 00:31.54 i Rafała Pogorzelskiego (Prefbet Śniadowo Łomża) - 00:32.48.

  Na 10 kilometrów pobiegły także panie, a najszybsza okazała się Anna Gosk z Podlasia Białystok - 00:34.49, przed Barbarą Rosińską z Milanówka i Aleksandrą Matejkowską z Łomży. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Agro Metal Ostrołęka, przed Prefbet Śniadowo Łomża i Biegam Bo Lubię Ostrołęka.

  - Jest to inicjatywa sportowa, ale niosąca za sobą większe przesłanie, dlatego organizatorom należą się wielkie podziękowania - podkreślał wójt gminy Rzekuń Stanisław Godzina podczas otwarcia biegu. Przed tym jak biegacze ruszyli na trasę, zaproszone delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem w Susku Starym.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo