Bieg przełajem przez Przystań. Oto wyniki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Biegi młodzieżowe, rywalizacja na 5 i 10 km, a także marsz nordic walking. Dziś w Przystani każdy aktywny fizycznie mógł czuć się doskonale. Gmina Olszewo-Borki zorganizowała bieg 3P, czyli Przełajem Przez Przystań. Zobacz, kto zwyciężył.

W biegu na 10 kilometrów wśród panów zwyciężył najlepszy biegacz w regionie Przemysław Dąbrowski z czasem 00:38.30. Drugi był Piotr Wiśniewski, który do zwycięzcy stracił dziewięć sekund. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Kulawik, który dobiegł na metę w czasie 40 minut i 24 sekund.

Wśród pań na tym dystansie najlepsza była Barbara Wojnar. Osiągnęła ona czas 49 minut i 14 sekund. Druga była Patrycja Niedźwiecka - 00:50.37, a trzecia Małgorzata Szurnicka - 00:50.51.

Na połowę krótszym dystansie 5 km u panów najszybszy był Adam Piątkowski z Siódemki Ostrołęka - 18 minut i 49 sekund. Drugi był Piotr Sadłowski z Rzekunia - 00:18.59, a trzeci Arkadiusz Borkowski - 00:19.23. Wśród pań wygrała Anna Urbaniak z Jednorożca - 00:22.22, druga była Magdalena Eliasz-Laskowska - 00:24.46, a trzecia Monika Konopka - 00:25.28.

Kto nie chciał pobiec, mógł pójść z kijkami w formule nordic walking. Najszybszym panem był Michał Brodacki z czasem 00:37.26, wyprzedził on Damiana Smusa i Leszka Kleczkowskiego. Wśród pań najszybsza była Aleksandra Budniak - 00:39.30, przed Marianną Pędzich i Justyną Sokołowską.