MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bieg Powstańczy w Komorowie. Bieg Powstania Warszawskiego wystartował w Godzinę "W". Zdjęcia 1.08.2022

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Organizatorem corocznego biegu jest stowarzyszenie Ostrów Biega. Biorą w nim udział członkowie stowarzyszenia oraz jego sympatycy. „Oni przelali swą krew, my przelejmy odrobinę potu” – zachęcali do biegu organizatorzy.

Biegacze spotkali się przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Komorowie. Tam, o godz. 17.00, czyli o Godzinie „W” włączyli ręczną syrenę alarmową i odpalili race. Następnie zapalono znicze przed Mauzoleum Szkoły Podchorążych Piechoty.

Dystans Biegu Powstańczego wynosi symboliczne 1944 m.

W biegu wzięło udział ponad 20 osób.

To jeden z dwóch biegów patriotycznych, których organizatorem jest stowarzyszenie Ostrów Biega.

Bieg Powstańczy jest biegiem czysto symbolicznym, natomiast drugi bieg, który organizujemy co roku to Bieg Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty. W przyszłym roku 27 maja odbędzie się 6. odsłona biegu. Dzisiejszy Bieg Postania Warszawskiego odbywa się również po raz szósty - organizujemy te biegi od początku powstania naszego stowarzyszenia. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przybyli uczcić razem z nami to wydarzenie i oddać hołd powstańcom, bohaterom, którzy oddali życie za to, żebyśmy dziś mogli biegać

- tłumaczy prezes stowarzyszenia Dariusz Romejko.

Razem ze stowarzyszeniem znicze zapaliła pochodząca z Komorowa przewodnicząca Rady Gminy Ostrów Mazowiecka, prezes i członkowie Towarzystwa Przyjaciół Komorowa oraz przewodniczący Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Komorowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki