Bieg po puchary

(r)
Wielu gości kibicowało biegaczom na bieżni nowo otwartego gminnego stadionu sportowego przy Zespole Szkół Publicznych w Jelonkach. Stadion budowano prawie dwa lata. Gmina przekazała teren pod boisko i sfinansowała część ogrodzenia. Budowę stadionu wzięli zaś na siebie rodzice. Wspomogli sponsorzy, m.in.: kopalnia surowców mineralnych w Przyborowie, Zespół Młynów w Jelonkach, sklep Remont z Ostrowi. Otwarcie stadionu odbyła się z okazji Dnia Dziecka. Impreza sportowa zgromadziła dzieci i rodziców nie tylko z Jelonek, bo w zawodach startowały uczniowie wszystkich gminnych szkół. Sportowców, kibiców i sponsorów witała dyrektorka szkoły Hanna Pędzich.

Gimnazjaliści walczyli na bieżni o puchar wójta gminy Ostrów Mazowiecka- dziewczęta na dystansie 900 m, chłopcy na 1200 m. Uczniowie szkół podstawowych biegali o puchar PKO BP SA w Ostrowi Mazowieckiej i Puchar Poczty Polskiej o. Ostrołęka. Maluchy, koedukacyjnie, miały do pokonania jedno okrążenie stadionu - czyli 300 m; dziewczęta z klas IV-VI biegły na 600 m, a chłopcy na 900. Nie było łatwo! Niektórzy zawodnicy nie ukończyli biegu. Rozumieli to kibice, zwłaszcza najmłodsi, żywiołowo zagrzewając biegaczy do walki. A powagi imprezie dodawał znicz, który po raz pierwszy 1 czerwca zapłonął dla sportowców na nowym stadionie. Wśród gimnazjalistów trzy pierwsze miejsca zajęli: Anna Kowalczyk (Nagoszewo), Monika Ogrodnik (Jasienica), Monika Grądzka (Jelonki); wśród chłopców - Radosław Wardaszka (Jasienica), Adam Przewoźny (Komorowo), Daniel Zakrzewski (Jasienica). Wśród najmłodszych Puchar Poczty Polskiej wybiegała Karolina Trzaska (Jasienica), drugie miejsce zajął Piotr Tomaszewski (Dudy), trzecie Patryk Urbanowski (Jelonki). W starszej kategorii wiekowej puchar PKO BP zdobyli: Dorota Łukaszewicz (Lubiejewo), Emilia Michalska (Jelonki), Beata Leszczyńska (Sulęcin); wśród chłopców - Tomasz Ościłowski (Jasienica), Karol Borkowski (Kalinowo), Radosław Rostkowski (Dudy). Konkurs sportowy i otwarcie stadionu poprzedzony był konkursem plastycznym "Sportowe Marzenia", ogłoszonym również we wszystkich gminnych szkołach. Na konkurs wpłynęło 70 prac. Wśród gimnazjalistów najwyższe miejsca zdobyli uczniowie z Jelonek: Emil Mierzejewski (I miejsce), Aneta Pyśk (II), Bogdan Sikora (II), Marta Kulesza (III); również wśród najmłodszych rysowników najlepszymi okazali się uczniowie ZSP w Jelonkach: I miejsce zdobyli Emilia Andrzejczyk, Piotr Tułowiecki, Anna Skalik, II miejsce - Paweł Stepnowski (Jelonki) i Aneta Zęgota (Nagoszewo), III miejsce Ewa Romanik i Izabela Romanik (Jelonki), Mateusz Równy (Nagoszewo). Puchary wręczali sponsorzy - wójt gminy, przedstawiciele banku i poczty. Oprawą sportowych konkurencji był montaż słowno-muzyczny "Tu wszędzie jest moja ojczyzna".