Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpieczny turniej

(paf)
Uczestnicy konkursu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, poza wiedzą teoretyczną, musieli wykazać się sprawnością fizyczną i dobrą techniką jazdy na rowerze
Uczestnicy konkursu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, poza wiedzą teoretyczną, musieli wykazać się sprawnością fizyczną i dobrą techniką jazdy na rowerze P. Pliszka
Szkoła Podstawowa w Jastrząbce i SP w Rzewniu spośród podstawówek oraz Gimnazjum w Bosewie Starym i Gimnazjum w Goworowie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Będzie on rozegrany 15 maja w Warszawie.

Etap rejonowy przeprowadzono w pięciu powiatach: ostrołęckim, ostrowskim, makowskim, przasnyskim i wyszkowskim. 24 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Ostrołęce rywalizowało ze sobą 10 drużyn (po pięć ze szkół podstawowych i gimnazjów).
- Każdy powiat był reprezentowany przez jedną drużynę ze szkoły podstawowej i jedną z gimnazjum - wyjaśnia Maciej Kleczkowski, zastępca dyrektora WODR w Ostrołęce, współorganizator konkursu. - Konkurs składał się z dwóch części. Młodzież rozwiązywała test z przepisów ruchu drogowego i przechodziła sprawdzian praktyczny na torze sprawnościowym.
Celem turnieju jest przede wszystkim podnoszenie kultury wśród uczestników ruchu drogowego już od najmłodszych lat.
- Uczestnicy poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Konkurs obejmował także wiedzę dotyczącą zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy - mówi Maciej Kleczkowski. - To niezmiernie ważna wiedza. Udzielenie pomocy przedmedycznej niejednokrotnie ratowało życie poszkodowanym w wypadkach. Uważam, że gdyby dzięki temu turniejowi udało się uratować choćby jedno życie, to oznacza, że warto go organizować.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki